Kuidas lõõgastuda pärast pikka tööpäeva

Pärast pikka tööpäeva või väga töist nädalavahetust otsid kindlasti võimalusi, kuidas lõõgastuda ja aega maha võtta. Oleme pannud kokku erinevad soovitused, kuidas seda teha kodus, aga ka mujal. Tutvu soovitustega ja võta aeg maha!

Massaaž pärast tegusat päeva aitab lõdvestada keha

Kõik teavad, et massaaž aitab lõdvestuda ja eemaldada pinged meie lihastest. Selleks, et seda oleks kiire ja lihtne kodus teha, saab kasutada vastavat massaažipüstolit. Massaažipüstol on mugav vahend, millega teha massaaži iseendale. Selle kasutamiseks ei pea sa oskama massaaži võtteid, sest selle erinevad otsikud teevad töö sinu eest ära. Samuti on massaažipüstol ideaalne vahend, kui sul ei ole parasjagu kedagi, kes sulle massaaži teeks, selle pikk käeotsik võimaldab seda lihtsalt kasutada ka selja masseerimiseks. Massaažipüstol ei ole aga ainus viis, kuidas lihastest pingeid vähendada, alati saad paluda enda elukaaslasel sind masseerida või teha seda ise. Sa saad ise imehästi masseerida enda väsinud jalgu või lõdvestada õlgu.

Soe vann ja aroomiteraapia

Soojust on samuti rahustav ja lihaseid lõdvestav. Kui sul on kodus vann, siis tee endale üks mõnus ja pikk vanniskäik. Muuda see eriti meeldivaks ja rahustavaks eeterlike õlidega, mida lisada vannivette või lisada difuuserisse. Leba vannis, kuula muusikat või loe enda lemmikraamatut. Muuda vanniskäik mõnusaks tegevuseks ja rutiiniks, mida pärast pikki ja kiireid päevi teha. 

Kui sul ei ole kodus vanni, siis mine sooja dušši alla. Võta rohkem aega ja naudi sooja vett dušši all. Kui sa soovid, koori enda nahka ja tee ka näomaski, et täielikult lõõgastuda ja nautida. Võta aega iseendale ja tee iluprotseduure, mis teevad sul tuju heaks.

Mõnule sooja pleedi all

Kui sa ei jaksa midagi teha, siis heida end kodus diivanile pikali, pane endale peale soe pleed ja naudi oma lemmikjooki. Palun endale midagi maitsvat valmistada või telli toidukulleriga otse koju. Leia aega toidu nautimiseks, muusika kuulamiseks ja niisama logelemiseks, et puhata välja tegusast päevast. Kui erinevate filmide ja seriaalide vaatamine on sinu jaoks lõõgastav, siis tee seda ja unusta pinged oma päevast.

Mine ujuma ja sauna

Kui sul on natukene rohkem aega, siis mine lähimasse ujulasse või spaasse ujuma ning saunatama. Kui sul on kodus saun olemas, tee seda kodus ja lase end lõdvaks. Spaasse minnes, võta aega basseinis ujumiseks või niisama lebamiseks ja külasta enda lemmikuid saunasid, olgu selleks siis aroomisaun, soola- või mõni teist tüüpi saun. Vesi ja soojus on väga hea ning lõõgastava olemusega. Kasuta seda ära ja puhka enda pikast päevast.