Parimad laste talvesaapad ehk neli head nõuannet

Raagus puud ning aina pimedamaks muutuvad hommikud tähendavad täiesti kindlalt ühte asja – talv tuleb jõudsalt lähemale. Seega on vaja suvised riided ning jalanõud välja vahetada. Täiskasvanuna võime tavaliselt lihtsalt kapist võtta, mis vaja, ent lapsed kasvavad mühinal. Parimad laste talvesaapad, joped ning püksid, mis veel eelmisel aastal olid parajad, on nüüd juba lootusetult väiksed. Aeg Hansapost või Kaup24 veebipoodi uute järele minna! Toome allpool välja neli nõuannet, mida järgides leiad just need parimad jalavarjud.

Mitte liiga väike, mitte liiga suur

Võib olla kiusatus osta tublisti suuremad laste talvesaapad – siis kestab ju pikemalt. Idee on hea, ent päriselt toob liiga suur jalanõu kaasa villid kannal ning ebamugavuse kõndimisel. Parimad laste talvesaapad peaksid olema vaid õige pisut ruumikamad, kui teised jalanõud. Vaja on vaid nii palju, et soojem (ning paksem) sokk sisse ära mahuks. Enamikel brändidel ja poodidel on olemas juhis, kuidas labajalga mõõta ning mis mõõdud vastavad millisele jalanumbrile.

Arvesta aga sellega, et hea on kasutada vaid ühte sokki, mitte mitut paari üksteise otsas! Mitme paariga on suurem oht hõõrdumiseks ja higistamiseks. Seda viimast tahad kindlasti vältida, sest higine jalg hakkab kiiremini külmetama. Seetõttu on tähtis ka õige, hingavast materjalist, soki valimine. Ehk siis parimad laste talvesaapad töötavad kombinatsioonis õige sokiga.

Ja kui saabas ikkagi loksub, saab mugavama istuvuse sellise lihtsa lahendusega nagu sisetallad! Lisaboonusena aitavad needki jalgu soojas hoida. Mõned lapsed leiavad, et parimad laste talvesaapad on eriti soojad jalavarjud, teised eelistavad õhemaid. Ehk saapad vali vastavalt lapse enda soovile ning sellelegi, kui palju ja mis oludes ta neid kasutab. On oluline vahe, kas laps veedab enamiku aja ühistranspordis ja autos või möllab pidevalt õues ning kõnnib mitmeid kilomeetreid korraga. 

Välimus pole kõige tähtsam, ent natuke ikka

Ka lapsed tahavad öelda sõna sekka, milliseid riideid-jalanõusid nad kannavad. Talvesaapad pole erandiks. Vahepeal olid väga popid näiteks madalad poolsaapad lastele või hoopiski meie kliimasse mitte sobivad kingad. Võib juhtuda, et laps eelistab välimust mugavusele ja siin on vanemal keeruline roll leida tasakaal. Paljude tuntud brändide jalanõud on õnneks aga nii mugavad kui stiilsed.

Üheks nipiks on ka see, et teed ise eelvaliku. Lapsele jääb võimalus valida sobivate talvesaabaste seast selline, mis talle välimuselt kõige rohkem meeldib. Nii jääb talle valikuvõimalus ja sulle kergendus, et saapad ka päriselt talvistesse ilmadesse sobivad.

Mida lihtsam kasutada, seda parem

Lukud, trukid, nööbid, paelad ja pandlad – mida vähem neid on, seda parem. Või õigemini, dekoratiivelemendina võib neid olla lõpmatult palju, ent funktsionaalsus võiks olla võimalikult vähestel. Selliselt saab saapad ilma mureta jalga ja jalast ära ning sellega tuleb toime ka laps ise, ilma täiskasvanu abita. Parimad laste talvesaapad on need, mille saab lihtsalt jalga tõmmata! Ei ole lukke, mis kuskile kinni jääksid, paelu mille taha koperdada ega trukke, mis lahti klõpsavad. 

Mõtle ette!

Mitme lapsega peres on tavaline, et õed-vennad kannavad jalanõusid ja riided, millest esimene omanik juba välja kasvanud. Ka on aina tavalisem riiete-jalanõude vahetamine sõpruskonnas. Loodusele (ning rahakotile!) mõeldes on taaskasutus igati tänuväärt lähenemine. 

Küll ei sobi edasiandmiseks need asjad, mis on katkised ja ei toimi enam nii nagu vaja. See tähendab, et investeerida on vaja kvaliteeti! Algne suurem väljaminek tähendab, et sama jalanõupaari saab kasutada veel järgminegi laps.