Kuidas sisustada laste ja noorte tuba?

Oled hädas enda lapse toa sisustamisega? Lastetuba on ruum, kus sinu lapsele meeldib mängida või tegeleda enda hobidega, olenevalt tema vanusest. Lisaks sellele peab olema tuba selline, kus on hea õppida ning magada. Lastetoa sisustamine võib olla tõeline katsumus – selleks, et seda sinu jaoks lihtsustada jagame soovitusi selle sisustamiseks. 

Soeta võimalikult palju universaalset mööblit

Lapse kasvamisel tekivad uued vajadused, soovid ja huvid, see tähendab seda, et lasteetuba ei saa kunagi valmis ja seda tuleb aeg-ajalt uuendada, kasvõi mööblit, mis seal on. Seetõttu soovitame kohe algusest peale soetada mööbel, mis on niivõrd universaalne, et seda ei pea lapse suuremaks kasvades kohe välja vahetama või kui see isegi ei leia toas kasutamist, leiab see enda koha mõnes teises kohas. Üheks selliseks universaalseks mööbliesemeks on kott-tool. Kott-tool on kerge, mugav ja stiilne ese sinu kodus. See sobib nii lastetuppa, aga ka elutuppa, kui võõrustad palju külalisi ning istekohtadest on puudus. Lisaks on kott-tool saadaval hea hinnaga. Sinu laps saab seda kasutada istumiseks, lugemiseks ja videote vaatamiseks ning sina külaliste võõrustamiseks. Ja seda kõike hea hinna eest.

Teine universaalne ning nutikas mööbliese on voodi. Kui sul on väiksem laps, siis eelista lastevoodit, mis on pikendatav, see tähendab, et sinu laps saab rahulikult mitmeid aastaid sama voodit kasutada. Kas pole mitte mugav?

Kolmas oluline mööbliese, mida läheb vaja igas vanuses lastel ja noortel, on riidekapp. Soeta mahukas ja praktiline riidekapp, kuhu mahuvad nii üleriided kui ka muu vajalik. Riiete mahutamiseks võib soetada riidekapi, kummuti või tellida garderoobi lahenduse erinevate funktsioonidega. Viimane neist on küll kallim, aga pikaajaliselt mõistlikum lahendus, sest need on tihtipeale mahukamad kui traditsioonilised riidekapid.

Uut mööblit valides mõtle sellele, kui kaua on võimalik seda kasutada ning kui universaalne see on. Lisaks eelista alati värvitoone, mis on ajatud nagu näiteks valge, pruun, must, naturaalne puidutoon.

Eelista värve, mis ei lähe moest

Nii nagu me soovitame eelistada ka mööbli puhul toone, mis ei lähe moest, siis seda soovitame teha ka seinavärvi, tapeedi või mõne muu sisustuselemendi valimise juures. Pea alati meeles seda, et iga ese, mida sa lastetuppa soetad, võiks kesta võimalikult kaua. Seetõttu vali alati tagasihoidlikumad ja naturaalsemad värvitoonid, materjalid ja mustrid. Seinavärvi valides soovitame eelistada heledaid toone: valge, helesinine, heleroheline jms. Neid toone on kerge üle värvida, aga ka sobitada tulevikus uue mööbliga. 

Kui sa otsid lastetuppa tapeeti, siis võimaluse korral eelista ühevärvilisi või universaalse mustriga variante. Näiteks on alati heaks valikuks tapeedid loodusmustriga või mõne geomeetrilise kujundiga. Väga spetsiifilised mustrid ei pruugi mõne aja pärast sinule või sinu lapsele meeldida ja need tuleb ümber vahetada. 
Lastetoa sisustamisel on võtmesõnaks universaalsus ja aegumatus. Aga muidugi ei tohi tuba jääda igav – too mängulisust ja lõbu teiste esemetega nagu tulukeste, piltide, kardinate ja vaipadega.