Lääne-Virumaa Keskraamatukogu kuulutas välja joonistusvõistluse

joonistusvõistlus

Millist jõulupuud sooviksid lapsed Rakveres näha? Kas puu peaks olema traditsiooniline või mitte? Milline võiks üldse Rakvere tulevikus välja näha? Ja miks keegi varem pole laste arvamust küsinud? Nende küsimuste üle vaagisime novembrikuus laste- ja noorteosakonnas pikalt. Lõpuks otsustasime, et küsime parem lastelt otse. Tegelikult, laseme neil parem joonistada…

Joonistusvõistlusel „Minu tuleviku Rakvere jõulupuu“ võivad osaleda kõik Lääne-Virumaa koolid ja lasteaiad. Kui algselt plaanisime küsida ainult Rakvere linna laste arvamust, siis mõtlesime üsna ruttu ümber, sest väljaspool Rakveret on ju ka lapsi, kes sooviksid joonistusvõistlusel osaleda ja oma arvamust, fantaasiat ja oskusi avaldada/näidata.

Joonistusi ootame Lääne-Virumaa Keskraamatukogu laste- ja noorteosakonda kuni 15. jaanuarini 2019. Selle aja jooksul peaksid kõik jõudma oma idee välja mõelda ning paberile kanda. Miks ei võiks koolides ja lasteaedades näiteks kunstitundide raames ühe suurema jõulupuu joonistamise aktsiooni ette võtta?

Üksikosaleja töö formaat on kuni A2, grupitööd võivad olla kuni A1. Töö tehnika valik on vaba (akvarell, guašš, pastell, gravüür, pliiats, viltpliiats, kollaaž…). Pilte võib joonistada ka raamatukogus kohapeal.

Tööd saab tuua raamatukokku ise või saata postiga aadressil Lai 7, Rakvere, 44308 Lääne-Viru maakond, märgusõna „joonistusvõistlus“. Joonistuse taha palume märkida: lapse ees- ja perekonnanimi, vanus, joonistuse pealkiri ja täiskasvanud esindaja e-posti aadress või telefon.

Lapse joonistusvõistlusel osalemisest palume teavitada ka lapsevanemaid. Võistlusel osalemisega antakse õigus lapse ees- ja perekonnanime, vanuse ning joonistuse avaldamiseks internetis, Lääne-Virumaa Keskraamatukogu koduleheküljel, meedias ja avalikel üritustel. Võistlusele saadetud töid omanikele ei tagastata, need jäävad Lääne-Virumaa Keskraamatukogule.

Kõikidest saabunud töödest pannakse kokku laste- ja noorteosakonda näitus, mis avatakse 23. jaanuaril 2019. Lisaks koostatakse ka virtuaalnäitus raamatukogu koduleheküljele.

Täiendavat infot joonistusvõistluse kohta saab Lääne-Virumaa Keskraamatukogu laste- ja noorteosakonnast, raamatukogu koduleheküljelt ja FB-lehelt või aadressil marion@lvkrk.ee.

Marion Talli