Lääne-Virumaa teenetemärgi saab tänavu neli inimest

maakonna tunnustused

Lääne-Viru Omavalitsuste Liit (VIROL) annab seoses Eesti Vabariigi 101. sünnipäevaga välja kolm maakonna kuldset vapimärki ja ühe hõbedase vapimärgi.

Kuldne vapimärk antakse Eesti Vabariigi kodanikule, kes oma silmapaistva töö ja tegevusega on kaasa aidanud Lääne-Viru maakonna arengule, samuti muude saavutuste eest, mis on toonud au ja tunnustust maakonnale. Hõbedane vapimärk antakse sarnaste teenete eest välismaalasele, kes ei ela Eestis.

Lääne-Virumaa kuldse vapimärgi laureaatide väärikasse ritta lisanduvad sel aastal Riho Hütt, Sven Neudorf ja Tõnu Paju. Hõbedase vapimärgi pälvib Andrejs Spridzāns.

Riho Hütt on maakonna kunstnike hea haldjas, kes on võimaldanud neil osaleda näitustel ning toonud Rakverre kuraatorina kunsti ka mujalt Eestist ja lausa maailmast. Ta on klaasikunstnik, kes talletanud end juba nüüd ajalukku, tema koduateljee on kujunenud omaette turismiatraktsiooniks ning legendaarseteks on saanud tema sünnipäevanäitused.

Riho Hüti klaasikunsti on tellitud paljudesse kodudesse, ta on teinud hulgaliselt auhindu ja teeneteplaate. Teda on kutsutud ka iga-aastaselt osalema Eesti klaasikunstnike ülevaatenäitusele. Samuti võtab Riho osa Lahemaa rahvamuusikute tegevuses, mängides torupilli ning harrastades tantse.

Sven Neudorf on ettevõtja ja kaitseliitlane. Ta on 25 aastat olnud Kaitseliidu Viru maleva liige ning teda on tunnustatud organisatsiooni paljude erinevate autasudega, kuni Kaitseliidu Valge risti II klassini. Tema käe all on selle aja jooksul saanud algteadmised riigikaitsest paljud noored.

Tõnu Paju on tegelenud 27 aastat ettevõtlusega, alustades kodutehnika ja autokaupade müügist. Juba 2001. aastal valmis temale kuuluva äriühingu Wiru Auto poolt ehitatud autode müügisalong ja remonditöökoda, mis ilmestab nii Rakvere linna kui ka Lääne-Virumaad. Tänaseks on Wiru Autost saanud arenenud, stabiilne ja hea mainega firma, kus töötab 18 inimest.

Lisaks maakonna kultuuri- ja spordielu toetamisele on Tõnu abiks ka Rakvere Ametikoolile, mille noored saavad kaasaegses keskkonnas autoeriala õppepraktikat sooritada. Tõnu Paju kuulub ka ettevõtjate klubisse Wesenberg ja seda juba 90ndate aastate lõpust ning omab suurt autoriteeti ja lugupidamist teiste klubi liikmete poolt.

Andrejs Spridzāns on Lätis asuva Dobele linnavolikogu esimees, kes on aastakümneid aidanud kaasa sõprussidemete loomisele ning edasiarendamisele Lääne-Virumaa ja Dobele maakonna vahel ja seda nii ettevõtluse, kultuuri, hariduse kui ka teistes valdkondades. Ta on avatud inimene ja igast Lääne-Virumaa külaskäigust viinud kaasa midagi õpetlikku oma kodukohta. Selline südamega tehtud koostöö on aidanud kaasa Dobele maakonna arendamisele ja samas on Andrejs Spridzāns kogenud poliitikuna jaganud väärt nõuandeid ka virumaalastele.

Teenetemärgid antakse üle 23. veebruaril Rakvere Teatris toimuval Lääne-Viru Omavalitsuste Liidu Eesti Vabariigi 101. sünnipäevale pühendatud vastuvõtul.

 

Kuulutaja