Rakvere Teatris jagati kolleegipreemiaid

kolleegid

Rakvere Teater tähistas hiljuti oma 79. sünnipäeva ja ühtlasi Eesti Vabariigi 101. sünnipäeva traditsioonilise väljasõidu ja kolleegipreemiate kätteandmisega. Samuti anti edasi Maria Klenskaja poolt algatatud rändauhinnad „Aarne“ ja „Ines“, mis on mõeldud teatriinimesele, kelleta etendus poleks võimalik.

Traditsiooniliselt algas sünnipäev Rakvere linna surnuaia ühiskülastusega, et mälestada lahkunud kolleege, sealhulgas teatri rajamise idee algatajat Jakob Liiva. Seejärel sõideti Valgehobusemäele, kus tutvuti piirkonna ning Kalevipoja legendidega. Pärast väikest metsamatka koguneti Valgehobusemäe suusakeskusesse ning anti kätte kolleegipreemiad ning rändauhinnad.

Toomaks esile 2018. aasta tublimaid töötajaid toimus teatrisisene küsitlus, mille tulemusena sai traditsioonilise raudnaela omanikuks üheksa kolleegide tähelepanu väärinud inimest või tegu.

Kolleegide hinnangul on mulluste tööde põhjal parim naisnäitleja Jaune Kimmel „Puudutada kuud“ tüdruk Nele ning „Põrsas Desmond ja sookolli lõks“ jänes Ronja rollisoorituste eest.

Parim meesnäitleja on Madis Mäeorg, keda hinnati „Puudutada kuud“ poiss Marguse ja „Paunvere poiste igavene kevade“ Arno rollide meisterlikkuse eest.

Parim lavastaja on EV 100. sünnipäevaks valminud „Puudutada kuud“ ning „Kuni ta suri“ lavastanud Peeter Raudsepp. Parima kunstniku preemia võitis lavastusele „Paunvere poiste igavene kevade“ kujunduse ja kostüümid loonud Kristjan Suits.

Parimaks etendust teenindavaks kolleegiks tunnistati helitehnik Peeter Pilv, parimaks teenindajaks Maret Kongi ning parimaks korraldajaks juhiabi Helle-Mall Niinemets. Parimaks lavastust ettevalmistavaks töötajaks hääletati lavastus – ja haldusjuht Tiit Kalm.

Juba aastaid antakse preemia ka kategoorias „Lihtsalt imeline“, mille statuut ütleb, et selle preemiaga võib tunnustada eelnevatest kategooriatest välja jäänud, kuid siiski aasta jooksul silma paistnud üritust, inimest või sündmust. Seekord pälvis selle Helle-Mall Niinemets.

Maria Klenskaja algatatud talismane „Aarne“ ja „Ines“ olid eelneval aastal hoidnud enda käes Peeter Pilv ja Merli Matti. Nüüd andsid nad rändmeened edasi valguskujundaja Märt Sellile ning rätsep-modelleerija Kaja Uustalule.

Pärast preemiate üleandmist oli soovijatel võimalus nautida talvemõnusid suusa- ja tuubimäel.

Järgmisel aastal tähistab Rakvere Teater oma 80. sünnipäeva, kuid seda juba tunduvalt pidulikumalt ning koos publikuga.

 

Kuulutaja

 

Vasakult Jaune Kimmel, Helle-Mall Niinemets ja Peeter Pilv.

Foto: Kristo Kruusman