Lääne-Virumaa tegusaim alkoholikahjude vähendaja on Annela Floren

alko

Teisipäeval tunnustas tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski tegusamaid alkoholikahjude vähendajaid igast maakonnast. Lääne-Virumaalt pälvis tunnustuse PPA Ida prefektuuri teabebüroo vanemkorrakaitseametnik Annela Floren.

Kristel Kitsing

„Oleme koostööpartneritega soovinud Annelale juba ammu tunnustust avaldada,“ tunnistas Lääne-Viru maavalitsuse terviseedendaja Kaidy Aljama. „Oli hea näha tema siirast rõõmu riikliku tunnustuse üle – see tuli talle suure positiivse üllatusena.“

Aljama kiitis Floreni tulemuslikku tööd. „Ta on politseis töötanud 24 pikka aastat, teinud tööd ja ka lisatööd innuga. Tundsime, et peame ka omaltpoolt midagi talle tagasi andma,“ selgitas Aljama.

Annela Floren on maakonna tervisenõukogu aktiivne liige. Ta koolitab aastas sadu õpilasi ja täiskasvanuid alkoholi liigtarvitamise ja narkoteemadel. Ta on hinnatud lektor koolitustel ja konverentsidel, aitab vedada maakonnaüleseid ohutuspäevi ja nõustab noortekampasid. Info kogumise ja erinevate ametkondade kaasamise ja sekkumistega, on ta lahendanud positiivselt rohkelt keerulisi juhtumeid. Annela Floreni personaalsete kontaktide võrgustik on äärmiselt lai, ta on usaldatav, elurõõmus, empaatiline ja optimistlik ning seetõttu hinnatakse teda kui väga olulist koostööpartnerit, kolleegi  ja head sõpra.

Tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski sõnul on üldlevinud arusaam, et ühiskond peab astuma samme tervema alkoholikultuuri poole. “See ei ole juhtunud niisama, vaid ikka meie süsteemse teavitustöö ja ühiste jõupingutuste tulemusena,” rääkis minister Ossinovski. Ta lisas: “Tugevam alkoholipoliitika ei ole keelu-, vaid vabaduspoliitika. Tahame anda inimesele rohkem vabadust alkoholi tarbimisel. Vabadust otsustada ilma pealetükkiva reklaamita ja osta toiduaineid alkoholiga kokku puutumata. Tegelikku vabadust tarbimisel, vabana alkoholisõltuvusest.”

Sotsiaalministeerium alustas terviseedendajate riikliku tunnustamisega 2012. aastal. Igal aastal valib ministeerium prioriteetse teema, mis edastatakse maavalitsustele. Seejärel saavad kõik maavalitsused esitada tunnustamiseks oma maakonna kandidaadi. Esitama ei pea mitte ainult maavalitsuse või kohalike omavalitsuste spetsialiste. Esitada võib kõiki tublisid inimesi, kes panustavad rahvastiku tervise edendamisse oma igapäevatöö käigus, projektipõhiselt või vabatahtlikult.

Vastavalt eelmise aasta prioriteetsele teemale tunnustati tänavu tegusamaid alkoholikahjude vähendajaid.

Foto: Lääne-Viru Maavalitsuse terviseedenduse spetsialist Kaidy Aljama (vasakul) ja Lääne-Virumaa Tervisenõukogu esimees Olga Boitsov (paremal) õnnitlemas Annela Florenit. Foto Nele Kunder