Lavastus „Kaks tosinat tulipunast roosi“ esitleb: Itaalia õhtu

3. mail algusega kell 18 on Rakvere Teatrikohvik ning terrass täidetud Itaalia soojuse, valguse ja muusikaga. Teatrikohvikus musitseerivad Joosep Sang mandoliinil ja Endel Valkenklau kitarril. Mõlemad muusikud on itaalia autentset muusikat esitatava ansambli Beati Mandolini liikmed. Sel õhtul kõlavad Sanga ja Valkenklau esituses armastatud Itaalia meloodiad.

Algusega kell 19 ootame kõiki pileti lunastanuid saali nautima värskelt esietendunud itaalia armastuselugu „Kaks tosinat tulipunast roosi“, mille lavastaja on Giorgio Bongiovanni ning kunstnik Maria Carla Ricotti Itaaliast.

Enne etendust ja etenduse vaheajal on võimalik osa võtta Itaalia-teemalisest viktoriinist. Täites ära valikvastustega küsimustiku, võib võita festivali passi suurejoonelisele Haapsalu itaalia muusika festivalile, mis toimub 1. juunil Haapsalu Piiskopilinnuse õuel. Kõigi õigesti vastanute vahel läheb loosimisse neli festivali pääset, mille võitjad kuulutatakse välja pärast etenduse lõppu Teatrikohvikus.

Etenduse vaheajal saab degusteerida traditsioonilist itaalia likööri – limoncellot, mille on valmistanud spetsiaalselt selleks õhtuks Teatrikohvik. Samal ajal jätkab kohvikus musitseerimist muusikuteduo.

Orienteeruvalt kell 21.30 algab Teatrikohvikus (või olenevalt ilmast terrassil) itaalia luulele pühendatud üritus sarjast Kuu Kutse alapealkirjaga „Magus elu“. Esitamisele tuleb nii uuemat kui vanemat, nii ühe kui teise kirjaniku sulest pärinevat, nii ühe kui teise mõtleja pilgu läbi ning nii ühe kui teise tõlkija vahendusel eesti keelde seatud luuletekste. Luuletusi loevad Jaune Kimmel, Toomas Suuman ja Grete Jürgenson.

Luuleõhtule on oodatud ka kõik need, kes ei viibinud etendusel. Osalemine on tasuta.

Kuulutaja

Hetk romantilisest itaalia komöödiast, mille peaosas astus üles Silja Miks.

Foto: Gabirela Liivamägi