Sõmerul tuleb taas kõrvitsaralli

Eelmisel aastal kõrvitsarallil osalejad. Foto: Reelika Kirsipuu

Laupäeval, 15. oktoobril algusega 14 toimub Sõmeru aleviku terviserajal juba kolmandat aastat heategevuslik kõrvitsaralli. 1,5km distantsi võib läbida 1-3liikmeline võistkond, kel kaasa võetud kõrvits. Rada tuleb läbida kindlasti oos kõrvitsaga, mille saab hiljem annetada Tallinna Loomaaiale. Lisaks võib annetada tänavu ka õunu, peete ja porgandeid, mida võib tuua võistluspäeval Sõmeru terviseraja stardis olevasse kogumiskorvi. Vallaametnikud toimetavad need Tallinna loomaaeda.

Rakvere valla spordi- ja tervisedenduse spetsialist Siiri Kohver märkis, et need, kes osalevad juba mitmendat aastat, on nutikamad ja ei tassi kõrvitsat kaenlas, vaid võtavad kaasa näiteks aiakäru. Ka on tänavu on temalt küsitud, kas on võimalik kasutada rendikõrvitsaid kui endal kõrvits puudub ning seda plaanitakse ka korraldada.

Loomaaia söödaköögi juhataja on selgitanud, et juur- ja puuviljad loomadele peavad olema sama hea kvaliteediga kui inimestele – plekilisi ja riknenud aedvilju palutakse mitte tuua. Haiguste ja seakatku ohu vältimiseks peavad kõik viljad olema kasvanud alal, kuhu metsloomadel puudub ligipääs. Loomadele söögiks antavatele kõrvitsatele palutakse mitte peale joonistada ega kirjutada. Traditsiooniline kõrvitsapidu toimub Tallinna loomaaias 29. oktoobril.

Katrin Uuspõld