Mis mäng on Baccarat ja miks see nii populaarne on?

Baccarat on ajalooline kaardimäng, mille juured ulatuvad Prantsusmaa kuningas Charles VIII valitsemisaega 15. sajandil. Teine teooria on, et mäng sai hoopis alguse Itaaliast, jõudes Prantsusmaale, kus see sai populaarseks sealsete aadlike hulgas. Tänapäeval tunneme mängu sellistest kassahittidest nagu “James Bond” ja “Rush Hour”. Mängust on kolm erinevat versiooni:

  • Punto Banco ehk “North American Baccarat”;
  • Baccarat Banque ehk “à deux Tableaux”;
  • Baccarat Chemin de Fer ehk “Railway”;

Kaardimäng on väga lihtne ning tegu on puhtalt õnnemänguga, mis sarnaneb blackjack-iga. Seega sobib see nii algajatele, kui edasijõudnutele. Eriliseks teeb mängijale kaardimängu asjaolu, et tegu on ühe “maja” vastu suurimat eelist omava mänguga, kus maja eelis mängija suhtes on vaid 1-2% piires. 

Kus baccarat mängida?

Enne 1907. aastat, Napoleoni ajastul, mängiti baccarat vaid privaatsetes mängutubades. Peale hasartmängude seaduslikuks muutmist arenes 1940. aastal Havannas välja aga tänapäeval tuttav ja populaarne baccarat versioon. 

Sarnaselt pokkerile ja blackjack-ile tuntakse baccarat ülemaailmselt, kui glamuurset kasiinos mängitavat kaardimängu. Las Vegases ja Atlantic City-s viiakse mäng läbi lausa privaatruumides, kuna panused on kõrged ning turvanõuded kõrgemad. Nüüdseks pakuvad seda aina populaarsust koguvat mängu ka online kasiinod

Kodust lahkumata saad tunda ajaloolise ja glamuurse aadlike kaardimängu enda hubases miljöös, kus sinu vastas on virtuaalne diiler.

Mängu juhend

Punto Banco

Euroopas, sealhulgas ka Eestis on enim populaarsust kogunud Punto Banco ehk “North American Baccarat”, kus mängijad mängivad kasiino vastu. 

Panustada saab nii mängijatele kui ka “majale”, mis ei tähenda, et tegu on päriselt n-ö reaalse mängija ja kasiinoga, vaid lihtsalt nimetustega. Panustada võib korraga ka mõlemale. M

ängu eesmärk on jõuda enda kaartidega võimalikult lähedale number üheksale, ilma “lõhki minemata”. Panustada saab ka viigile ning paarile ja paaritule lõppsummale.

Kui kaardilaual tuleb esimeste jaotatud kaartidega näiteks kokku 8 ja 9, siis on käik automaatselt loetud lõpetatuks ning võidab see, kellel on kaartide kogusummaks 9. Seejärel alustatakse uute panustamiste ja mänguringiga.

Kui esimese ringiga tuleb mängijale või “majale” kogusummaks üle 9, näiteks 10, siis läheb summa nulli, ehk tegu on baccarat-iga.

Baccarat Banque

Antud versioon on samuti väga populaarne just Euroopa kasiinodes. Erinevus teiste versioonide ees on pankuri rolliga – pankuri roll antakse edasi suurima panuse teinud mängijale mängijale iga kord, kui pank kaotab. Pankuri rollist võib iga hetk peale käigu lõppu loobuda, teatades millise summaga ta loobub.  

Baccarat banque puhul puudub ka viigile panustamise võimalus, seetõttu võidab lõpusumma üheksa, kaheksat. 

Kõnealuse versiooni reeglid on keerulisemad, kui ülejäänutel ning reeglid võivad mängukohtade lõikes erineda. 

Tuleks olla ettevaatlik ning jälgida, sarnaselt ka teistele versioonidele, et “käsi lõhki ei läheks.” Võitude puhul võib sattuda kergelt ka joovastusse. 

Banque puhul soovitatakse panustada rohkem pankuri rolli, kuna tõenäosus võita on suurem.

Baccarat Chemin de Fer

Pankur asetab enda ette summa, mille suuruses ta riskida soovib. Seejärel saavad mängijad teha panused. 

Kui mängija soovib panustada maksimaalse, ehk pankuri ees oleva summa, siis peab ta hüüdma: “Banco!” Kui mõni mängija soovib panuseid tõsta kõrgemale kui seda on pankuril, siis võib pankur seda teha. 

Vastasel juhul eemaldatakse laualt üleliigsed panused, mängule vastupidises suunas.

Tähelepanu! Tegemist on hasartmängu reklaamiga. Hasartmäng pole sobiv viis rahaliste probleemide lahendamiseks. Tutvuge reeglitega ja käituge vastutustundlikult!