Rakvere linna päevad tulevad rikkaliku programmiga

Linnapäevade koosolek. Foto: Kristel Mänd

Rakvere linna päevad toimuvad traditsiooniliselt juunikuu teisel nädalal ehk tänavu 6.–11. juunini. Pidustustega tähistatakse Rakvere linna sünnipäeva ehk Lübecki linnaõiguste saamist, mis anti Rakverele 1302. aastal. Seega täitub tänavu juba 721. sünnipäev.

Rakvere kultuurikeskuse direktori Eve Alte sõnul saab linnapäevade programmis olema nii traditsioonilisi kui ka uusi üritusi ja ettevõtmisi. Linlaste rõõmuks toimub ka tänavu põnnide paraad, Kreisilaat Kastani puiesteel ja Rakvere Keskväljakul saab mitmel õhtul nautida öökino. Kirikupark on taas tegevuste ja laste päralt ning spordikeskuse parklas müdistavad rammumehed. Vallimäe vabaõhukeskuses saab nautida kontserte ja uhket Virumaa Tantsupidu.

„Uutest ettevõtmistest toimub 10. juunil Rakveres Pikal tänaval esimest korda suuremahuline tänavatoidu festival, millest võtavad osa kümned erinevate maitsete pakkujad Eestist ja lähiriikidest. Rakvere Galeriis avatakse Rakvere sõpruslinna Lapua näitus ja tulemas on mitmeid teisi vahvaid ettevõtmisi,“ loetles Alte.

Eve Alte sõnutsi pakub viiendat sünnipäeva tähistav Sumedate Suveõhtute Filmifestival keskväljakul öökino elamusi suisa viiel õhtul järjest, kuid nii nagu korraldajad on välja hõiganud, toimub festival sellisel kujul viimast korda. „Kas, kuidas ja millises vormis filmihuvilistele uusi elamusi tulevikus pakkuma hakatakse, selgub kunagi hiljem. Hetkel jäädakse inspiratsiooni koguma. Ka Rakvere Rammumees tähistab tänavu juubelit – juba viiendat aastat demonstreerivad Mark Tervinsky eestvedamisel ja korraldamisel rammumehed nii Eestist kui välismaalt inimvõimete piire Rakveres raskusi liigutades. Lisaks on oodata linnaruumis erinevaid näituseid, traditsioonilist linnaekskursiooni, kontserte – Púr Múdd, Voldemar Kuslap Horoskoobi kavaga, Solare ja So-La-Re kontserte ning palju muud,“ lisas ta.

Möödunud teisipäeval toimus linnavalitsuse valges saalis koostööpartneritele esimene linnapäevade infokoosolek, kus tutvustati algset kava ja räägiti võimalustest linnapäevade programmiga liitumiseks, olgu see siis mõni tegevus, kontsert või kodukohvik. Toidutänava kontseptsiooni tutvustas lähemalt Daniil Kuznetsov. Sumedate Suveõhtute filmifestivali korraldusest andis ülevaate Karl-Ander Pais. Virumaa Tantsupeoks proovid ja ettevalmistused juba käivad ning suure peo organiseerimisest rääkis täpsemalt Triinu Sikk, rahvatantsuansambli Tarvanpää ja Virumaa Tantsupeo kunstiline juht.

„Suure ülelinnalise programmi puhul on väga hea, kui korraldajad ja head mõtted saavad ühes ruumis kokku. Siis läheb ka kogu planeerimine kõigile sujuvamalt ja tekib mõnus sünergia ning koosolekul välja pakutud uued ideed saavad tuule tiibadesse,“ selgitas linnapäevade programmijuht Katrin Põllu.

Koosolekul jäi kõlama üleskutse, et kõik vahvad tegijad, kes soovivad oma sündmust linnapäevade kavasse veel lisada – andke oma plaanidest julgelt teada Rakvere Kultuurikeskusele. Sündmuste infot oodatakse 10. aprilliks.

Kuulutaja