Seekord tuleb kevad teisiti

Tapa Jakobi kirikus on kevade alguspäeval, 20. märtsil heategevuskontsert Ukraina toetuseks. Foto: Katrin Uuspõld

Sellist nime kannab kevade alguse päeval, 20. märtsil teoks saav heategevuskontsert Tapa Jakobi kirikus.

„Tavaliselt on meil Tapa vallas olnud kevade alguse puhul kontserte. Mõtlesin, et oma kogukonna ja taidluskollektiividega saaksime kontserdiga anda natukenegi oma ühist panust Ukraina toetuseks. Käisin Lehtse kammerkoorile selle mõtte välja ja kõik olid kohe nõus,“ rääkis Lehtse kammerkoori dirigent Tiiu Tikkerber.

Kaastati segakoor Leetar, Tapa mandoliiniorkester, trio Ariana, Nadia ja Sass, Liubov Laur ja Indrek Jurtšenko solistidena, Sigrid Mutso, Tapa juurtega laulja Mart Kroon ning Lehtses koolis käinud Kadri Nirgi rahvusooperist Estonia. Kontsertmeistriks on Aarne Talvik.

„Me ei teinud kontserti ka kohe prauhti, sest on kavas laulda ka kaks ukrainakeelset laulu, mille tahtsime kooriga korralikult selgeks saada. Üks on vaimulik laul ja teine on ukrainlastele püha laul „Lai Dnepr“, mis on ukrainlaste jaoks sama kui meil „Mu isamaa on minu arm“,“ selgitas Tiiu Tikkerber.

Tikkerber rääkis, et kontserdil esineb ka Ukrainast Zaporižžjast sõja eest koos emaga Lehtsesse vanaema juurde tulnud poiss Ilja, kes mängib flööti.

„Otsustasime oma kammerkooriga igakuise liikmemaksu annetada Ukraina Organisatsioonide Assotsiatsioonile Eestis, kelle kaudu ka mõned esinejad tulevad meie kontserdile, samuti on teised kollektiivid isekeskis raha kogunud,“ rääkis Tikkerber.

Nii kollektiivide kogutud raha kui kontserdi tulu annetatakse Ukraina Organisatsioonide Assotsiatsioonile Eestis, kes omakorda ostab selle eest meditsiinitarbeid ja tehnilisi vahendeid Ukrainasse saatmiseks.

Kontsert „Seekord tuleb kevad teisiti“ on vaba annetusega Ukraina heaks 20. märtsil algusega kell 14 Tapa Jakobi kirikus.

Katrin Uuspõld