Tähelepanu liikluses! Löökaugud on kohal

Taas oleme igakevadise mure ees, mis mitmeid autosid kahjuks lõhub. Pidev temperatuuride vaheldumine ning seetõttu sagedasem kloriidide kasutamine on jätnud sõna otseses mõttes sügava jälje paljudele teelõikudele. Mis teha, kui kahjustad löökaugust läbi sõites oma neljarattalist?

Löökaugud toovad kaasa arvestatavad kahjud

Kevadine tee on löökauke täis ning sageli on vihmase ilmaga keeruline aru saada, kui sügav või ohtlik auk Sind teel ootab. Talv mõjub teekatetele väga halvasti – teel on rohkelt löökauke ning aprillis on tee lagunemine veelgi intensiivsem. Asfaltkatte parandamist saab aga alustada siis, kui ilmad on pisut soojemad, mis tähendab, et  just kevadel on löökaugu tõttu tekkinud sõidukikahjud väga levinud.

Ainuüksi liikluskindlustusest ei piisa

Löökaugu tõttu tekkinud kahju hüvitab vaid kaskokindlustus. Löökaugu kahju rikub lisaks rehvidele ja velgedele ka auto veermikku ning silladetaile. Löökaugust läbi sõites võib lisaks ka juba varem esiklaasil olev täke olulisemalt tõsisemad tagajärjed ning kulud kaasa tuua.

Äärmiselt oluline on õnnetuse kohene fikseerimine ja seetõttu tuleks peale juhtunut sõiduk peatada ning võimalusel kutsuda sündmuskohale politsei, kes olukorra fikseerib. Juhul, kui politseid ei ole võimalik kohale kutsuda, siis tuleb seda endal teha.

Tasuda tuleb omavastutus

Esmalt tuleb arvestada kaskokindlustuse omavastutuse ning hiljem saab omavastutuse osa hüvitamist nõuda tee omanikult, kuna tee omanikul tuleb tagada ohutuks liiklemiseks korras ning nõuetele vastav sõidutee. Juhul, kui kaskokindlustus puudub, tuleb esitada nõue tõendusmaterjaliga otse teeomanikul. Kui tee omanik keeldub kahju hüvitamisest, tuleb hüvitamist nõuda kohtu kaudu. Paraku on see aga närvesööv ja pikk protsess.