Tarva jalgpalliklubi sõlmis laenulepingu Juhan Jograf Siimuga

DSC_0016-JOGRAF

Rakvere JK Tarvas sõlmis lepingu Juhan Jograf Siimu ja viimase mängijaõiguseid omava Tallinna FC Floraga.

19aastane ründaja esindas mullu Tallinna FC Flora duubelmeeskonda, mängides seega samas liigas, kus Rakvere JK Tarvas. Triobeti aastalõputurniiril oli ta aga testimisel juba Rakvere meeskonnas ja lõi seal Flora II vastu ka värava.

Juhan Jograf Siim oli eelmisel hooajal esiliiga üks resultatiivsemaid mängijaid, jagades vastavas edetabelis 21 väravaga teist-kolmandat kohta. Ta on olnud ka noortekoondise vaateväljas (U15, U17 ja U19).

Möödunud laupäeval toimunud treeningmängus kaotas JK Tarvas Pärnu Linnameeskonnale 0:2. Rakvere poolelt käis platsil koguni 7 testimisel olevat mängijat – brasiillased Franca Fernando ja Rafael Rodrigues, Tauno Mõttus (eelmine hooaeg Tallinna Kalev), Erkki Kubber (eelmine hooaeg Viljandi Tulevik, mängijaõigused Flora II), nüüdseks juba lepingu sõlminud Juhan Jograf Siim, väravavaht Mihhail Kolesnikov (eelmine hooaeg Paide Linnameeskond) ja Roman Sobtšenko (Flora).

„Reaalselt oleme huvitatud kolmest mehest,“ lausus klubi tegevjuht Reijo Kuusik. „Põhimõttelised nõusolekud on olemas, kuid allkirjastatud lepingut veel pole, seega jään ka nimede osas kidakeelseks.“

Kuulutaja andmeil ei mahu nimetatud kolme hulka brasiillased, kelle hinna ja kvaliteedi suhe ei vasta JK Tarva soovidele.

Jalgpallikommentaatorite koolitus

Rakvere JK Tarva tõus meistriliigasse on jalgpallihuvi elavdanud ka teistel tasanditel. Juba mullu koostas Rakvere Reaalgümnaasiumi tugeva taustaga ReaaliTV mänguülevaateid koos asjaosaliste intervjuudega, kuid algaval hooajal jõuab asi loodetavasti veelgi paremale tasemele.

Oskuste ja taseme tõstmiseks on saavutatud kokkulepe populaarse telekommentaatori Tarmo Tiisleriga, kes veebruari esimeses pooles teeb Rakvere noortele algajatele telekommentaatoritele väikese koolituse. Kirsiks tordil on praktiline tegevus – ette valmistatakse videolõik, mida kõik õppijad saavad ise Tiisleri juhtimisel kommenteerida.