Võsul hakatakse taas liivakujusid meisterdama

„Võsu Liivaskulptuurid 2019“ toimub 7. juulil kell 11–16 Võsu rannas vetelpäästehoone läheduses. Korraldajaks on juba kuuendat aastat Võsu lasteaiaõpetaja Maire Muruvee koos heade sõprade ja toetajatega.

Selle aasta võistlusteemaks on „Muusika“, millega tähistatakse omamoodi Laulupeo suurt juubelit. Aasta-aastalt on üritus kasvanud rahvarohkemaks, eelmisel aastal osales lausa 31 võistkonda.

Meeleolukas päev on suunatud eelkõige lastega peredele, sõpruskondadele ja töökollektiividele. Eesmärk on ühendada inimesi lõbusas välitegevuses ning tutvustada erinevaid võimalusi meeldivalt koos aega veeta. Osalevad võistkonnad võiksid olla 3–5 liikmelised. Võistkonnad saavad end eelregistreerida telefonil 53473058 ja Facebookis.

Meisterdama tulles palutakse kaasa võtta oma töövahendid, milleks sobivad labidad, kühvlid, kastekannud, ämbrid, rehad, täpsust nõudvate vormide puhul ka näiteks kellu, pahtlilabidas või koguni lusikas. Oma võistlustöö täiendamiseks võib kasutada ka läheduses saadaolevat looduslikku materjali – käbid, kivid, pilliroog, vetikad, merekarbid jms.

Väiksemate pausidega on Võsul liivakujude tegemises võisteldud juba möödunud sajandi lõpuaastatest alates. Käesoleval aastal järjepidevalt kuuendat korda toimuva ürituse õnnestumisse panustavad nii püsielanikud kui ka suvitajad, mis liidab kaht kogukonda koostegemise vaimus.

Korraldajaga on ühinenud mitmed sama entusiastlikud ettevõtted ja eraisikud, kes kingikotte täites üritust toetavad ning kelleta seda algatust toimuda ei saaks. Võsu liivaskulptuuride võistlusel ei ole tähtis võit vaid osavõtt, sest auhinnakoti saab koju viia iga osalenud võistkond, kuigi žürii poolt saavad eraldi ka ära märgitud eriauhinna väärilised tööd ning publik valib oma lemmiku.

Päeva viib läbi alati naerusuine Tarvo Sõmer ja energiat turgutab üles tantsujalgne Merle Laud ning muusikalise meelelahutuse eest kannab hoolt Ukulele Muusikamaja.

Kohalik pubiomanik Liana sõnas: „Olen igal aastal õla alla pannud just sellepärast, et meil on vaja peredele suunatud üritust, mis on huvipakkuv nii väikestele kui ka suurtele. Minu teada teist sarnast üritust siinkandis ei korraldata ning oleks piinlik, kui kohalikud sellist toredat ettevõtmist ei toetaks ja sellesse ei panustaks.“

Vallavanem Ivar Lilleberg ütles: „Kindlasti on liivaskulptuuride meisterdamine üritus, mis teeb meie kultuurikalendri mitmekesisemaks ja tasakaalustab laulu ning tantsuga seotud ettevõtmisi. Inimesed saavad ise käe külge panna ja midagi luua.“

Kuulutaja

Möödunud aastal valiti üheks lemmiktööks meeskonna Suvesõbrad valmistatud Kalevipoja kuju.

Foto: Kerli Muruvee