JK Tarva konarlik algus

jalka

Ehkki Rakvere JK Tarva debüüt jalgpalli meistriliigas algas paljutõotavalt (avamängus Pärnu vastu löödi esimesena värav, kuid paraku kohtunik tühistas selle), on kahe vooru järel tabelis kaks kaotust väravate vahega 0:9.

Aivar Ojaperv

Avavooru kohtumine Pärnu Linnameeskonnaga oli kaugelt tasavägisem, kui numbrid 0:3 seda näitavad. Kohati hoidsid tarvad palli rohkemgi kui väljakuperemehed pärnakad ja esimese poolaja lõpus paistis see ülekaal ka väravaks muutuvat: Joonas Ljaš lõi eemalt peale, pall maandus väravas ja 1:0 näis olevat tõsiasi.

Kohtunik määras suluseisu

Paraku otsustas kohtunik värava tühistada. Nimelt oli Rakvere ründaja Siim Rannamäe samal ajal suluseisus ja kohtunik tõlgendas tema positsiooni selliselt, et ta segas Pärnu väravavahi vaatevälja. Reeglites on kirjas, et mängija tohib olla nn passiivses suluseisus, kuid antud olukorras oli Rannamäe kohtuniku hinnangul mängu aktiivne osaline ja tabloole jäi kirja 0:0.

Ka teisel poolajal olid rakverlastel omad võimalused olemas, korra saadi pihta ka postile, kuid mida mäng edasi, seda rohkem hakkas kaitses lekkima. Aleksei Larini eksimus kaitses kinkis vastastele penalti, mis ka kindlalt realiseeriti. Lõpuks harutasid koondise kogemusega Martin Vunk ühe söödu autorina ja kogenud Tanel Melts Rakvere kaitse täitsa ribadeks.

Ka järgmine vastane on raske

Teise vooru kohtumine mulluse meistri Tallinna Flora vastu läks käest kohe alguses. Juba 25. minutiks oli Flora soomlasest ründaja Sakari Tukiainen vormistanud kübaratriki ja poolajaks juhtis Flora 5:0. Teisel poolajal mäng pisut rahunes, kuid Tukiainen lõi siiski ka oma viienda ja Flora kuuenda värava selles mängus.

Eelolev laupäev ei saa JK Tarva jaoks lihtsam olema – Tallinnas tuleb vastamisi minna Nõmme Kaljuga. Kohtumine algab kell 13, liikuvat pilti koos kommentaariga näeb jalgpalliliidu koduleheküljelt jalgpall.ee.

JK Tarva fännid pole aga vaatamata kaotustele pead norgu lasknud. Avavooru mängule Pärnusse sõitis neid 40 ja koos võõrustajatega moodustati 400 pealine publik, mis on kahe esimese vooru parim näitaja.

Esimesed viis vooru peab JK Tarvas korraliku kunstmuruväljaku puudumisel võõrsil. Koduplatsil mängitakse esimest korda 5. aprillil, kui vastaseks on Tallinna Levadia. Aprilli lõpus pääseb JK Tarvas ka telepilti – ETV näitab 23. kuupäeval Sillamäel toimuvat mängu sealse Kaleviga.

Avavooru kohtumises Pärnuga mängis JK Tarvas tegelikult paremini kui skoor 0:3 näitas. Foto: Ain Liiva