Päev täis bensiinivingu ja retrohõngu

moe

 9. juunil kohtuvad Moe piiritustehase juures võidujanused motosportlased sääreväristajate mõõduvõtul „Võrrid on Moe(s)l“!

Ühtlasi on see punnvõrride karikasarja kestvussõidu kolmas etapp ning sprindi karikasarja teine etapp. Moel korraldatakse punnvõrride võistlust teist korda, vanade tootmishoonete vahele rajatud 1,2 km pikkusel võistlustrassil.

Seekordne kestvussõit tuleb unikaalne, kuna hakatakse välja selgitama kõige kiiremat ja ökonoomsemat võistlusmasinat. Igale võrrile pannakse paaki kolm liitrit segubensiini. Võistluse kestvus on neli tundi. Kelle võrr kõige rohkem ringe ettenähtud kütusekogusega teeb, ongi võitja. Lubatud on ka kondiauru lisamine. Võisteldakse kokku neljas klassis: retro, hiinakad, vaba klass ja naised.

Sprindis on võistlusklasse kokku üheksa ning kihutatakse veidi lühemal võistlusmaal, mille pikkuseks on olenevalt võistlusklassist kas kuus või neli ringi.

Lõunaseks meelelahutuseks toimub jällegi eelmise aasta publiku lemmik „Minide sõit“, kus stardivad vaid kuni 13aastased tulevased motospordi ässad. Sõiduvahendiks on mis iganes kaherattaline kuni 50kuubikuline masin.

Sellest aastast lisandus sprindi karikasarja uus võistlusklass „Käbid-Kännud“, kus omavahel saavad mõõtu võtta perekonnad. Meeskonda kuulub kaks liiget – lapsevanem ja laps. Sõidu pikkus on kümme ringi – viis ringi sõidab laps ja viis ringi sõidab lapsevanem. Kui lapsel võrrilt jalad maha ei ulatu, võib ta kasutada võistlusrattaks sobivat iseliikurit (ka variaatoriga) kubatuuriga kuni 50cc.

Võistluspäev algab kell kümme ning lõpeb õhtul kell kaheksa.

Pealtvaatajad on väga oodatud kaasa elama ning sissepääs on tasuta. Ettevõtmise korraldajateks on MTÜ Punnvõrr, Moe Motokuuri meeskond ning MTÜ Moe Külaselts. Lisainfot leiab www.punnvorr.ee ja Facebookist.

 

Kuulutaja