Rakvere korvpallipoisid tulid karikavõitjaks

kossupoisid

Möödunud pühapäeval toimus Haapsalus Eesti kuni 14 aastaste poiste korvpalli karikavõistluste finaalmäng. Tänavuseks võitjaks krooniti Rakvere Spordikool/Tarvas, kes võitis finaallahingu vastast Keila Korvpallikooli lõppseisuga 91 : 66.

Rakvere posisid juhtisid kolm-neljandikku mängust suure ülekaaluga, seisudeks vastavalt avaveerandil 22 : 12, poolajal 51 : 26 ning kolmandal veerandi lõpuks 76 : 41. Neljanda veerandi võit läks küll Keila noormeestele, kuid vastaste edu oli juba piisavalt suur ning Rakvere Spordikool/Tarvas tuli koju võiduga.

Võiduvõistkonna juhendaja Tõnis Putko oli tulemusega arusaadavalt väga rahuu. „Kõik poisid olid mänguks valmis ja andsid endast parima – ühine töö ja vaev,“ tunnustas Putko võistkonnaliikmete saavutust finaalturniiril. „On suur rõõm treenida nii töökaid poisse, kes igapäevaselt selle nimel vaeva näinud!“ kiitis juhendaja.

Putko nentis, et esikoht oli ikka väikeseks üllatuseks ka. „Hooaja algul ei osanud arvata, et karikavõitjad oleme,“ sõnas juhendaja, lisades, et esimene poolaasta on tõesti hästi kulgenud. „Olen poistega rahul!“

Otsustavas matšis oli resultatiivsemaks Karl Ristna, kes viskas 34 punkti. Oliver Balõtsev panustas võitu 20 punktiga, Georg-Richard Aare 15 punktiga ning Ülari Luhama 10 punktiga.

Karikavõitjate rivistuses mängisid finaalis veel Rasmus Floren, Georgi Svedov, Andro Martinson, Arden-Joosep Lippasaar, Karl Heinrich Sankovski, Teiren Tõld ja Kristjan Sula. Teenitud autasu said lisaks mängijatest Oliver Kaarlõp ja Rasmus Randon Lille, treenerid Madis Putko ja Rainis Naur ning esindaja Arnu Lippasaar.