Kadrina medaliga õlu Tristvere kohvikus

kadrinaolu

Kadrina Tristvere kohvikusse jõudsid müügile pruulikoja Õllenaut eksklusiivõlled, kokku neli toodet.

Müügil on ka talveõlu nimega Lumelausuja, mille etiketti ehib Kadrina Saunaklubi poolt annetatud medal. Nimelt korraldas saunaklubi möödunud talvel Kadrinas väikeõlletootjate toodangu degusteerimise ja Lumelausuja pälvis seal tihedas konkurentsis esikoha.

Õllenaudi omanikele anti esikoha kinnituseks üle klaasikunstnik Riho Hüti valmistatud meene, mille kujutis kanti ka Lumelausuja tänavutalvise partii etiketile.

Teadaolevalt oli Kadrina Saunaklubi korraldatud väikepruulijate õllede degusteerimine esmakordne Eestis.

Saunaklubi presidendi Ülo Kaisi kinnitusel kavatsetakse degusteerimise tava jätkata. Seda enam, et degusteerijate seltskond on arvukas ja esinduslik: näiteks eelmisel korral andsid õlledele teiste seas hinnangu ka maavanem Einar Vallbaum, Rakvere Haigla juht Ain Suurkaev jne. Samuti olid degusteerimisel esindatud soomlased ja ukrainlased.

Kui kõnealusel ettevõtmisel osales oma toodanguga 3-4 väikepruuli ja teist sama palju kodupruule, siis järgmisel korral tuleb konkurents kindlasti veelgi tihedam, sest aasta jooksul on Eestisse väikepruule juurde tekkinud ja nende õllede sortiment ulatub juba ligi saja margini, millest küll osa on hooajalised või eritellimusel valmistatud õlled.

Aivar Ojaperv