Rakverre tuli Shakespeare’i monoloogide teine koht

alice1

Eesti Draamateatri eestvedamisel toimus sel sügisel Shakespeare’i monoloogide lugemise võistlus koolinoortele. Teise koha tõi finaalist koju Rakvere Eragümnaasiumi õpilane Alice Siil.

Tänavu möödus William Shakespeare’i surmast 400 aastat ning selle tähistamiseks toimus ka Eestis palju ettevõtmisi. Sel nädalal jõudis finaalini Shakespeare’i monoloogide esitamise võistlus. Eelvoorus osales 85 noort inimest üle Eesti, kellest zhürii valis finaali 14.

Noored olid valinud esitamiseks rohkem tuntud monolooge, näiteks „Hamletist“ või „Richard IIIst“, aga võidu tõi seekord Berowne monoloog vähem tuntud näidendist „Asjatu armuvaev“. Zhürii, kuhu kuulusid näitlejad Kersti Kreismann, Rein Oja ja Christopher Rajaveer, valis võitjaks Kadrioru Saksa Gümnaasiumi õpilase Vahur Kurvitsa.

Rakveresse tuli võistluse teine koht, mille pälvis eragümnaasiumi 10. klassi neiu Alice Siil, kes oli Tiina Rummu juhendamisel selgeks õppinud Pucki monoloogi komöödiast „Suveöö unenägu“. Alice võlus nii hindamiskomisjoni kui publikut oma särava ja rõõmsameelse olekuga, mis tõusis eriti esile teiste võistlejate traagiliste ja raskemeelsete monoloogide kõrval.

„Ta tuli lavale ja tema nooruslikku lusti ning krutskit oli kohe terve lava täis,“ kiitis Alice’it Kersti Kreismann. Tema arvamust toetas ka Christopher Rajavee: „Alice’is oli mängulisust, nõtkust. Kogenematust ei paistnud üldse, nagu ta oleks jõudnud juba palju laval olla.“

Kersti Kreismann tunnustas ka Alice Siili tekstivalikut: „Kuidas peabki noor inimene mõrtsuka hingeelu teadma. Sellist elutaaka ei ole lihtsalt kusagilt võtta. Selles mõttes oli mängulise teksti valik kõige õigem.“

Maris Marko

Teine koht oli Alice Siili jaoks ühtaegu nii oodatud kui ootamatu. Foto: Jaana-Eerika Joosepson