Omavalitsusjuhtide valimised hakkavad lõpule jõudma

valimised
Kui eelmisel nädalal sai valitud neli Lääne-Virumaa omavalitsuse juhti, siis sel nädalal järgmised kolm. Väike-Maarjas jõuti aga koalitsioonilepinguni.

Liisi Kanna

Teisipäeva õhtul peeti Võsu Mere tänav 6 vallamajas Haljala valla volikogu istung, kus valiti vallavanemaks ka ühinemise-eelse Haljala valla juhiks olnud Leo Aadel. Ainsa esitatud kandidaadina sai Aadel kümme poolt- ning kuus vastuhäält.
Lisaks kinnitati viieliikmeline vallavalitsus, kuhu vallavanema kõrval kuuluvad Avo Bergström, Kristel Tõnisson, Tarmo Lood ja Eha Sirelbu.
Kolmapäeva õhtul toimus vallavanema valimine ka Kadrina volikogus, kus see oligi ainsaks päevakorrapunktiks. Üles seati kaks kandidaati: Marko Teiva ja Aivar Lankei. Viimane loobus kandideerimast. Marko Teiva poolt hääletas 11 ning vastu seitse volinikku.
Vallavanema valimine oli ka eile õhtul toimunud Vinni volikogu istungi päevakorras, tulemused ei olnud aga Kuulutaja trükkimineku ajaks veel teada.
Neljas omavalitsuses valiti vallavanemad ja linnapea juba eelmisel nädalala: Rakvere linnapea Marko Torm, Tapa vallavanem Alari Kirt, Rakvere vallavanem Maido Nõlvak ja Viru-Nigula vallavanem Einar Vallbaum.
Nüüd on vallavanem valida veel vaid Väike-Maarja vallas, kus jõuti koalitsioonilepingu sõlmimiseni möödunud nädalal. Ühistes eesmärkides leppis kokku suurem osa volikogusse pääsenuist – lepingu allkirjastasid Eesti Reformierakond, valimisliit Meie Pandivere, Eesti Keskerakond ning Erakond Isamaa ja Res Publica Liit.
Väike-Maarjas suurima häältesaagi kogunud Reformierakonna esinumber Indrek Kesküla märkis, et koalitsioonilepingu koostamise protsess oli avatud ja mõistlik, sest ühisosa neljal nimekirjal on piisavalt suur. „Meil tuleb tegutseda selle nimel, et valla elanikud tunneksid sidet koduvallaga. Loomulikult ei ole see saavutatav lihtsa näpunipsuga, vaid hea koostööga ning erinevate huvipooltega parimaid lahendusi otsides. Tunnen heameelt, et meil õnnestus neljakesi üksmeel leida ning loodan, et see on oluline alus eesseisvate küllalt keeruliste väljakutsetega toimetulemiseks,“ ütles Kesküla.
Eile õhtul toimus ka sealse uue volikogu esimene istung.

Kadrina vallavanemaks sai Marko Teiva valimisliidust Terve Vald (keskel). Foto: Rein Sikk / Kadrina vallaveeb