Meistrite Liiga poolfinaalide loosimine

camera-1392180_1920

 

Nyon, Šveits – Loosikauss viis omavahel kokku kaks giganti ehk kahekordne tiitlikaitsja Real Madrid kohtub Meistrite Liiga poolfinaalis Müncheni Bayerniga, klubid, kes on kahe peale kokku võitnud 17 tiitlit antud sarjas.

Euroopa kaks tipptegijat pole kunagi finaalis kohtunud, kuid sellest tuleb nende seitsmes

poolfinaalikohtumine 63-aastase võistlusaja jooksul. Esimene matš, mis tõotab tulla põnevuste rohke, leiab aset Real Madridi koduväljakul. Heas hoos on samuti turniiri suurim väravakütt Cristiano Ronaldo, kes soovib kohe kindlasti koju viia enda jaoks viienda Meistrite Liiga tiitli. Siiski ei tasu alahinnata ka Bayerni soovi võita, jalgpallifännid üle kogu maailma ootavad antud kohtumist kindlasti pikisilmi.

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani koduklubi Liverpool jõudis Meistrite liigas poolfinaali, kui korduskohtumises võideti Manchester Cityt 2:1. Kokkuvõttes kahe mänguga  pääseti edasi võiduga 5:1. Ka Klavan sai mänguaega, pääsedes platsile 81. Minutil.

Teises poolfinaalis läks Liverpoolil just nii nagu loodeti, tõmmates loosikausist oma vastaseks AS Roma, mis on nagu 1984. aasta finaali kordus. Inglismaa meeskond võitis selle matši Itaalia klubi kodustaadionil. Seekord alustatakse kahe voorulise kohtumisega Liverpooli koduväljakul. Huvitava tähelepanekuna võib välja tuua, et Liverpooli ründaja Mohamad Salah on vastamisi klubiga kus ta oma eelneva karjääri veetis.

Betsafe’i kodulehel on alanud Meistrite Liiga spordiennustus, kus meeskonnad Real Madrid, München Bayern, Liverpool ja Roma võitlevad omavahel koha eest Meistrite Liiga finaalis.  Esimesed matšid mängitakse 24. ja 25. aprillil, revanšmängud toimuvad 1. ja 2. mail. Finaal on kavandatud 26. maile Kiievi Olümpiastaadionil Ukrainas.

Madrid, kes püüdleb rekordilist 13. Euroopa meistritiitlit, on kaheksandat aastat järjest poolfinaalis. See periood on hõlmanud kolme meistritiitlit ja nelja kaotust poolfinaalides, sealhulgas Bayernile 2012. aastal Madridis karistuslöökidega. Kusjuures antud aastast pärineb ka Bayerni viimane Meistrite Liiga tiitel.

Viiekordne meister Bayern kõrvaldas Madridi ka 1976., 1987. ja 2001. aasta poolfinaalides.

Madrid võitis Pep Guardiola juhitud Bayerni meeskonna nii kodus kui ka võõrsil 2014. aasta poolfinaalides ning võitis ka 2000. a. poolfinaali mängu.

Meistrite Liiga finaal oleks Bayerni peatreeneri Jupp Heynckesile sobiv viis enda karjäär lõpetada Saksa meistritega, kes teatasid hiljuti, et on palganud järgmise hooaja uueks peatreeneriks Niko Kovaci.

Heynckes katkestas pensionipõlve oktoobris pärast seda, kui Bayerni takerdunud hooajaalgus viis Carlo Ancelotti treenerikohalt lahkumiseni.

Bayern ei ole olnud Meistrite Liiga finaalis alates 2013. aastast, mil ta selle võitis, mis oli ka viimane mäng Heynckesi jaoks enne tema esimest erruminekut. Heynckes viis treenerina Madridi 1998. aastal meistritiitlile – veel üks trofeevõiduga hüvastijätt, enne kui ta vallandati.

Loodetavasti ei kahanda seekord Bayerni võiduvõimalust nende keskväljamootor Arturo Vidali eemale jäämine hooaja tähtsamatest Meistrite liiga mängudest, kuna treeningul saadud vigastus vajab operatsiooni.

Liverpool võitis oma viiest Euroopa meistritiitlist neljanda 1984. aastal Roomas karistuslöökide voorus pärast 1-1 viiki. See oli ainus kord, mil Roma üldse poolfinaali jõudis.

Liverpool on oma esimeses Meistrite Liiga poolfinaalmängus alates 2008. aastast, kui ta kaotas Chealseale kahe mängu kokkuvõttega  4-3.

Sellel hooajal on Liverpool ainus võitmatu meeskond, hoolimata enim mängitud mängude arvust (12) – pärast augustis toimunud väljalangemismängude vooru läbimist.

Juba sellel Augustil mängivad Tallinnas UEFA superkarikafinaalis omavahel Meistrite liiga võitja ja Euroopa liiga võitja. Euroopa liigas on nelja parema sekka jõudnud RB Salzburg, Marseille’i Olympique, Madridi Atletico, ja Londoni Arsenal.