Zep pakub keskkonnasõbralikke lahendusi

dsc_0490

Rakveres Laada tänaval tegutseb juba pea aasta Zep Eesti kauplus, kus müügil konkreetsete probleemide lahendamiseks välja töötatud puhastus- ja hooldusvahendid.

Liisi Kanna

Zep Eesti põhitegevus toimub müügiesindajate vahendusel. Ettevõte on Zepi toodete ametlikuks maaletoojaks nii Baltikumis kui Sõltumatute Riikide Ühendusse (SRÜ) kuuluvates riikides. Eestis on avatud ka kauplused Tartus, Valgas, Viljandis ja Rakveres.

Tänavu täitus Zep Eestil 12. tegutsemisaasta. Ettevõtte tehniline direktor Ain Põder rääkis, et Zepi toodetega puutus ta tegelikult kokku juba varem. „Paarkümmend aastat tagasi õppisin välismaal süvapuhastust. Tutvusin Zepi esindajatega. Enne Zep Eestit oli mul puhastusfirma, kus viis-kuus aastat tooteid praktiliselt katsetasin.“

Peamisteks klientideks ettevõtted

Zepi 4200 patenteeritud tootest on Eestis saada 500. „Valiku teeme tarbijapõhiselt, vastavalt sellele, mida meie oludes vaja läheb,“ selgitas Põder.

Zepi suurima eelisena tõi ta välja, et keskendutakse probleemi lahendamisele ning selleks toodetakse konkreetse otstarbega vahendeid. „Tootevalikus on kaupu igast eluvaldkonnast. Me ei paku lihtsalt kemikaale, vaid lahendusi,“ sõnas Põder. „Tooteid leidub näiteks katlakivi, ummistuste, haisude, tahma, rooste, hallituse ja niiskuse eemaldamiseks,“ loetles ta.

Huvitava näitena kirjeldas tehniline direktor, et kümmekond aastat tagasi pakkus ta puhastusvahendit Eesti Kaitseväele kahurite puhastamiseks. „Aga nad tegid nii vähe pauku, et ei olnud mõtet osta. Võib-olla nüüd on olukord muutunud.“

Peamisteks klientideks on ettevõtted. „Tooted on eelkõige mõeldud proffidele, kes tahavad kiireid ja häid tulemusi,“ kirjeldas Põder ning lisas, et kuna Eesti on väike, tasub tooteid müüa ka pisemates pudelites ja eratarbijatele.

Rakvere kaupluse juhataja-konsultant Piret Pall tõi välja, et Rakveres on lühikese aja jooksul tekkinud juba üsna palju püsikliente nii ettevõtete kui eraisikute hulgas. „Näiteks on meil hea koostöö Laada Cafe’ga. Kui ostate meie juurest 20 euro eest, saate kohviku kinkekaardi,“ rääkis Pall.

Keskkonnasõbralikud tooted

Zepi boonustena nimetas Põder veel, et tooted ei mõju organismile halvasti ning säästavad loodust. Muuhulgas on neile omistatud NATO sertifikaadid kvaliteedijärelvalvele ja keskkonnasõbralikkusele.

Näiteks on vee puhastamisega seotud tooted omaette valdkond Zepi valikus. „Meie enim müüdud toode on bakterid heitveele,“ sõnas Põder ning lisas, et eraldi vahendid on ka näiteks joogivee puhastamise tarbeks.

„Uue põlvkonna tooted on looduslikud lahustid ja bakterite baasil toimivad puhastusvahendid,“ rääkis Põder.

Ta tõi näite, et kui tavapäraselt käib kaubanduskeskuste tualettides suhteliselt lühikese aja tagant koristaja, kes ruumi üle peseb, siis Zepi toodete abil saaks koristamise sagedust tunduvalt vähendada. „Kui puhastada pinda bakteritega, siis need töötavad 24 tundi järjest, hoiavad pestud koha puhtana. Koristaja peab käima vaid prahti korjamas,“ selgitas ta.

Igal hooajal omad hitid

Rakvere kaupluse juhataja rääkis, et igal hooajal on omad müügihitid. Näiteks on talvisel ajal hinnas jääd sulatavad vahendid, suvel grillide puhastamiseks mõeldud tooted.

„Sügis on toonud kodudesse palju putukaid ning populaarseks on saanud nendest vabanemiseks mõeldud pihustatav mürk,“ tõi Pall välja.

Lisaks ostetakse praegusel perioodil palju hallituse-eemaldajat. Põder selgitas selle toimimist: „Elame keskkonnas, kus on niiskust palju ja ventilatsioonid ei ole alati kõige paremini ehitatud. Meie hallituse-eemaldaja lõhustab hallitusseene ja takistab selle uuesti tekkimist, isegi kuni aasta vältel.“

Kogused

Suur osa Zepi vahendeid on kontsentraadid. „Arvestades, kui palju ühest väikesest pudelist tegelikult pesuvahendit kokku segada saab, siis tuleb soodsam, kui tavakauplustes pakutav,“ rääkis Pall.

Huvitava võrdluse tõi ka Ain Põder: „Näiteks tavalist kauplustes pakutavat ummistuste avajat kulub viis-kuus liitrit ja mõjumist tuleb mitu tundi oodata. Meie toodet kulub sada-kakssada milliliitrit ja see toimib sekunditega.“

Pall nentis, et kontsentraadi veega segamine võib tunduda tülikas, ent tegelikult on see hoopis eelis, sest nii saab ise doseerida ja vajadusel kangema segu teha.

Rakvere Zepi kauplus on avatud argipäeviti 9-17.

Rakvere Zepi kaupluse juhtaja Piret Palli (pildil) sõnul on sügisel väga populaarsed hallituse-eemaldaja ja putukamürk. Foto: Liisi Kanna