Rakveres tantsitakse väetantsu

tumblr_nw8c5lD7YE1ri7edko1_1280

14. jaanuaril toimub Rakvere Eragümnaasiumis koosviibimine, millele korraldajad on andnud nime Koosloomine.

Millega on tegemist? Koosviibimise esimeses pooles tantsitakse väetantsu, mida juhendab Margit Foht. Sündmuse teine pool võimaldab hubases õhkkonnas reikimeistri ja tervendaja Katrin Lellepi juhendamisel endasse vaadata ja tegeleda uskumuste muutmisega.

Väetantsud on tervendavad tantsud, mis baseeruvad viie rütmi lainetel. Viie rütmi tantsude looja Gabrielle Roth on öelnud: “Pane oma keha liikuma ja see ravib ennast ise”

„Väetantsud aitavad meil lahti lasta kõigest sellest, mis ei ole meile omane,“ selgitas Margit Foht. „Tantsurütmid annavad võimaluse ennast tundma õppida, vastu võtma ja armastama end sellisena, nagu oleme. Alles siis saavad meie jumalikud anded ja vägi tõeliselt avalduda.“

Katrin Lellepi meelest on iga hinge kõige olulisem ülesanne on olla Looja. „Selleks, et oma tõelist tööd tegema hakata, peame sedavõrd puhastuma ja avanema,“ rääkis Lellep. „Eesmärk on leida üles anne ja hinge kutse. Tunneksime need ära, hakkaksime neid endas kasvatama ja usaldama – iseenda ja kõigi kõige kõrgemaks hüvanguks.“

Koosloomise õhtuid korraldatakse mitmes Eesti paigas. Lisainformatsioon on võimalik saada Koosloomise Facebooki lehelt www.facebook.com/koosloomine.

Katrin Kivi