Paavsti visiidiks tõhustatakse kontrolli

paavsti visiit

Seoses paavst Franciscuse visiidiga Eestisse 25. septembril kontrollib politsei piiriäärsetel aladel tavapärasest tihedamalt inimesi, sõidukeid ja nende dokumente. Lisaks kaasnevad külastusega liikluspiirangud Tallinnas.

PPA politseikolonelleitnant Ivo Utsar selgitas, et täiendav kontroll Eesti piiri vahetusläheduses on üks paljudest meetmetest, millega tagatakse visiidi turvalisus. „Pöörame tähelepanu sellele, et reisijate valduses ei oleks ohtlikke ega keelatud esemeid. Samuti takistame nende inimeste liikumise, kelle reisi eesmärk on kahtlane või kes võivad kujutada ohtu teistele inimesele, ka avalikule korrale,“ selgitas Utsar.

Ta soovitas inimestele, kes liiguvad 24.–25. septembril Eesti piiriäärsetel aladel, kaasas kanda kehtivat isikut tõendavat dokumenti. Mootorsõidukijuhtidelt oodatakse ka vastava sõiduki dokumentide olemasolu. Kui vajaminevaid dokumente käepärast ei ole, tuleb arvestada suurema ajakuluga, kuni politsei tuvastab dokumendita isiku ning kontrollib tema tausta.

Harilikust enam kontrollitakse ka Tallinna sadama ja lennujaama kaudu Eestisse saabujaid. „Meenutuseks, et politseinikud võivad pistelist reisidokumentide kontrolli teha ka Euroopa Liidu liikmesriikidest saabujate osas. Seega on tarvilik, et igaühel oleks kindlasti käepärast kehtiv reisidokument, milleks on pass või ID-kaart,“ lausus Utsar.

Paavsti visiit toob 25. septembril kaasa ka lühiajalised liikluspiirangud Tallinna kesklinnas ja Kadriorus. Põhja prefektuuri korrakaitseametniku Sander Kullamaa sõnul peavad kõik, kes liiguvad autoga, olema tähelepanelikud ning jälgima ajutisi liiklusmärke.

„Kui paavst Franciscuse kolonn sõidab ühest kohast teise, siis peaks arvestama 10–15 minutiliste liiklusseisakutega, mis võivad tekitada ummikuid. Sestap tasub teisipäeval õigeaegselt sihtpunkti jõudmiseks varem startida,“ ütles Kullamaa.

„Ühtegi tänavat täielikult ei sulgeta, küll aga on üksikutes kohtades piiratud parkimine ja peatumine. Ristmikel on politseinikud, kes aitavad tekkinud liiklusummikuid harutada,“ lisas korrakaitseametnik.

„Kui on plaanis minna paavsti tervitama, siis soovitan minna hommikul kella 10ks Tartu maantee äärde. Paavsti kolonni näeb kella 12.45 paiku Musumäelt ja Tammsaare pargist. Pärast Püha Missat liigub paavst ja tema saatjaskond tagasi Tallinna lennujaama ja siis on samuti huvilistel võimalik talle lehvitama tulla,“ lausus Kullamaa.

Kuulutaja

Tavapärasest tihedamini kontrollitakse piiriäärsetel aladel liikujaid, aga ka Tallinna sadama ja lennujaama kaudu Eestisse saabujaid.

Foto: Politsei- ja Piirivalveamet