Eesti suurim noorte filmifestival astub kastist välja

filmifestival

Sellest nädalast alates on noortel filmitegijatel taaskord võimalus saata enda film Rakvere Gümnaasiumi filmifestivalile, mis on Eesti omataolistest suurim. 2019. aasta festival saab alguse järgmise aasta 4. veebruaril ning kulmineerub 9. veebruari õhtul toimuva finaaliga.

Nagu eelnevatel aastatel, jagatakse filmid ka tänavu kahte kategooriasse – kuni 19aastased õpilased ning kuni 26aastased tudengid. Osalejate kuni 15minutilisi lühifilme oodatakse 1. detsembri südaööni. Žanrilisi piiranguid pole, see tähendab, et film võib olla millest tahes. Samuti on festivalile väga oodatud võõrkeelsed linateosed, kuid sel juhul peavad olema lisatud eestikeelsed subtiitrid. Seejärel hindab saadetud filme eelžürii, kelle valiku põhjal pääseb finaali mõlemast kategooriast viis filmi.

 2019. aasta festivali korraldamisel on seatud eesmärgiks mõelda kastist välja. Nihutada noortepäraselt veidi piire ja näidata, kuidas võib veel filme publiku ette tuua. Iga festival algab puhtalt lehelt, mis muudabki selle ainulaadseks, ja toosama valge leht korraldajaid inspireerinud ongi.

„Tuleval festivalil mõtleme oma lahendustega kastist välja ning loodetavasti ka pääseme, ikka valguse poole,” selgitas juba mitmendat aastat sündmuse kunstiliseks juhiks olev Robin Täpp.

Filmifestivali eesotsas jätkavad ka Eleriin Miilman ja Mona-Liis Lipp, kelle jaoks tuleb eesolev peakorraldajatena viimane. „Varsti lõppev mõnusalt soe suvi oli ideaalne aeg sõpradega filmi tegemiseks, nüüd jääb ainult üle meistriteos meile teele saata!” sõnas Lipp. „Esmakordsetele osalejatele soovime julgust end proovile panna ja proovida midagi uut –  kaotada ei ole midagi!” lisas Miilman.

 2018. aasta filmifestivalile esitati kokku 47 noorte poolt loodud filmi, mis on kõigi aegade suurim arv. Õpilaskategooria parimaks valiti „Tüdruk punases Golfis”, autoriks Meel Paliale. Tudengikategooria tunnistati parimaks „Säde”, autoriks Johanna Maria Paulson. Samal aastal elas otseülekande vahendusel Eesti Vabariigi juubelile pühendatud meeleolukale finaalõhtule kaasa 1500 filmihuvilist nii kodumaal kui ka kaugel mere taga.

Rakvere Gümnaasiumi filmifestival on iga-aastane tujuküllane noorte korraldatav sündmus, mille ajalugu viib tagasi 2000ndatesse aastatesse. Koolisisene miniatuurne festival on aastate jooksul kasvanud vabariiklikult tuntud omanäoliseks elamuste nädalaks, mille külastajate arv küündib pooletuhandeni.

Rohkem infot ja kuidas ning kuhu oma film saata, leiad Rakvere Gümnaasiumi filmifestivali kodulehelt filmifestival.eu.

Kuulutaja

  1. aasta Rakvere Gümnaasiumi filmifestival.

Foto: Rakvere Gümnaasiumi filmifestival