Piisonifarmi uksed jäävad külastajatele suletuks

piisonifarm

Lääne-Virumaal Põlulas asuv piisonifarm on olnud aastaid paljude inimeste lemmikkohaks. Seal sai lisaks piisonite uudistamisele külastada miniloomaaeda ja maitsta pakutavat toitu. Mitu aastat järjest valiti Metsiku Piisoni Saloon parimate restoranide hulka.

Sel suvel kohale tulnud inimesed peavad aga seisma saluuni lukustatud ukse taga ning võtma ette tagasitee. Peale piisonite uudistamise pole seal enam midagi teha.

Osaühing Metsiku Piisoni Saloon omanik Hillar Pulk ütles, et alates käesolevast aastast muutsid nad oma tegutsemisviisi. „Saluun pole päris suletud, oleme nüüd avatud ettetellimisel. Näiteks alles hiljuti telliti meilt ruume ja maja oli väikese grupi päralt,“ lausus Pulk.

Miks piisonifarmis üritusi enam ei toimu ja süüa ei saa, sellele oli omanikul oma põhjendus. „Hetkel on keerulised ajad ja pole jaksu peale piimafarmi mitut asja ajada. Põllumajanduses tuleb ellu jääda ja siis tuleb valida oluline ehk fun-asjad jäävad ära,“ selgitas Pulk. Nüüd panevad nad rohkem rõhku piimakarjale ja tegeletakse aktiivselt piisonite järelkasvuga. Laiendatud karjamaal on piisonite arv on tõusnud juba kahekümneni.

Need, kes aga lahedas saloonis oma erapidusid tahavad pidada, saavad seda jätkuvalt teha. Enamikus on sisustus endine ja peamised asjad olemas. Samuti see eksootika, et suur piisonipea on teisel pool klaasi närimas oma sööki.

Mari Mölder

Piisoneid näeb jätkuvalt karjamaal. Foto Mari Mölder