Rakvere Spordikeskuse müügijuht vangerdus Kadrinasse

martiini

Kadrina Sport OÜd, mille hallata on Kadrina valla spordiobjektid, sealhulgas spordihoone koos ujulaga, hakkas alates 1. aprillist juhtima Margus Martin, kes eelmised kaheksa ja pool aastat töötas Rakvere Spordikeskuse müügijuhina.

Tekst: Aivar Ojaperv

Margus “Martiini” Martinit peeti spordirahva seas Kastani Arena maskotiks, kes oma põhitöö kõrvalt ajas ühiskondlikus korras ka muid (spordi)asju: oli kergejõustikuvõistlustel kohtunikuks, korraldas vahepeal maakonna tasandil korvpalli, kribas endise ajakirjanikuna spordiuudiseid. Mis siis nüüd juhtus? Kui 1. aprillil asi avalikuks sai, pidasid paljud spordiinimesed seda lausa aprillinaljaks.

Käed juba sügelevad

“Asjaolude kokkulangemine,” vastas Margus Martin. “Mõne kuulujutu tahan siiski kohe ümber lükata: ei olnud nii, et kui spordikeskuse eelmine juht Erich Petrovits Kadrina vallavanemaks sai, siis hakkas ta mind endaga kaasa meelitama. Kolm kuud tagasi anti mulle mõista – initsiatiiv tuli spordikeskuse praeguse juhi Marti Kuusiku poolt –, et meie koostöö hakkab lõppema. See aga ei tähendanud kiiret lahkumist ja uste paugutamist. Spordikeskus on suur asutus ja masinavärk, kolme kuu jooksul andsin lepingupartneritele ja klientidele teada, et mina lahkun ning asemele tuleb uus mees. See, et samasse ajajärku jäi konkurss Kadrina Sport OÜ juhataja ametikohale, oli puhas juhus.”

Margus Martini töö Rakvere Spordikeskuses võtab üle Robert Salep. “Ta on tubli noor mees, küll ta hakkama saab,” lootis Rakverest Kadrinasse lahkunud mees. “Nädal aega saime koos tegutseda, aga selle ajaga muidugi kaheksa ning poole aasta jooksul kogunenud infot ja kogemusi edasi ei anna. Eks ma aitan ka edaspidi, kui vaja. Huvitav on seegi, et Rakvere Spordikeskuse uus müügijuht on Kadrina juurtega.”

“Mõnes mõttes on mul isegi hea meel, et Rakvere Spordikeskusega on nüüd tööleping ühel pool,” jätkas Margus Martin. “Leidsin uue töökoha, mis mulle juba esimesest päevast väga meeldima hakkas. See pakub mulle heas mõttes väga palju pinget. Vaatan positiivse pilguga tulevikku, juba on küpsemas plaanid, mis ja kuidas edasi. Samas kulub kindlasti mingi aeg sisseelamisele, üritan praegu võimalikult palju informatsiooni ammutada.”

Kadrina Sport OÜ juhataja ametikohale kandideeris kuus inimest, Martini valis välja ettevõtte nõukogu. “Saime endale spordivaldkonda väga hästi tundva spetsialisti,” rõõmustas Kadrina vallavanem Erich Petrovits. “Ma olen veendunud, et ta viib valla spordielu uuele tasandile.”

Aga ühiskondlik töö?

Nagu juba mainitud, tegeles Martin Rakveres spordi korraldamisega laiemalt. Muuhulgas oli ta näiteks ka Tarva korvpalliklubi pressiesindaja. Kuidas edasi?

“Tarvaga üritan hooaja viisakalt lõpuni teha,” kommenteeris ta, “mis edasi saab, ei tea. Asendamatuid inimesi pole, küllap nad kedagi leiavad.”

“Ühiskondliku tegevusega jätkan, kui vaba aega leian. Esikohale sean siiski töö ja seejärel Kadrina valla spordiasjad. Põld, mida seal künda saaks, on väga lai, aga kui töörütmiga sobib, siis korraldan-organiseerin hobi korras ka edaspidi.”

 

Kadrina Sport OÜ vastne juhataja Margus Martin kinnitab, et teda ootab lai tööpõld. Foto: Priit Verlin