Simple Express hakkas sõitma Tallinna ning Rakvere vahel viiel korral päevas

Simple Express buss

  1. märtsil alustas Eesti esimene odavbussifirma Simple Express sõitmist Tallinna ning Rakvere vahel viiel korral päevas. Sarnaselt teistele Simple Express liinidele algavad piletihinnad ühest eurost.

Senistele Rakveret läbivatele bussiliinidele lisandus Tallinn – Alatskivi liin, mis väljub Rakverest Alatskivi suunal kell 11.30, Tallinnasse aga kell 17.45. Nüüdsest on Simple Expressi uuendatud sõiduplaan Tallinna ja Rakvere vahel järgmine: Tallinn – Rakvere 8.15, 10.00, 14.15, 19.15, 21.00; Rakvere – Tallinn 13.00, 14.45, 16.35, 17.45, 21.25.

Sõltumata sihtkohast algavad Simple Expressi piletihinnad ühest eurost ning kasvavad järk-järgult vastavalt nõudlusele. Ettevõtte kommertsvedude juhi Ott Arumeele sõnul pakutakse sel viisil Rakvere elanikele soodsat transporti nii Tallinna, Narva kui ka Alatskivi suunal.

„Kõige soodsamaid reise pakume alati varajastele planeerijatele, kes soetavad pileti meie veebilehelt. Need piletihinnad kehtivad ka vahepeatustest bussile tulekul,“ rõhutas Arumeel ning lisas, et hind on märksa kõrgem vahetult enne reisi algust või bussijuhilt ostes. Järgneva kuu soodsaimate piletite müüki alustatakse Simple Expressi veebipoes eelneva kuu esimesel kuupäeval.

Sama rõhutas ka ettevõtte kommunikatsioonijuht Hannes Namsing. „Hetkel on kõik Simple Ekspressi bussid Rakverest läbisõitvad, kuid sooduspileteid kehtivad mistahes vahepeatusest bussile tulles või bussist väljumisel enne lõpp-peatust. Seega on nii üheeurosed sooduspiletid kui ka ülejäänud kampaaniapiletid saadaval Rakverest sõitu alustades või seal lõpetades.“

„Soodushinnaga pileteid on piiratud koguses ning mida varem pilet Simple Express kodulehelt ostetakse, seda odavamaks sõit reisijale kujuneb,“ lisas ta. „Pileti hind on bussijuhilt ostes kõige kallim, mistõttu soovitame külastada meie veebipoodi ning oma reis varakult planeerida.“

Igapäevaselt Simple Ekspressi bussi kasutavad inimesed, näiteks töölkäijad, peavad aga igaks sõiduks ostma eraldi pileti. „Kahjuks pole meil hetkel kehtivat kuupiletite süsteemi Simple Expressi liinidele,“ tõdes Namsing.

Kõikides Simple Express bussides on tavapärasest laiem istmevahe, tualett, tasuta Wi-Fi ning pistikud elektrooniliste seadmete laadimiseks.

Simple Express on Eesti esimene odavbussifirma, mis alustas Eesti siseliinide teenindamist 2014. aastal. Eesti kapitalil põhineva Simple Expressi liinid läbivad kümmet Eesti maakonda, 19 linna ning 240 peatust. Simple Expressi üheeuroseid pileteid on võimalik osta bussifirma kodulehelt www.simpleexpress.eu ning need tulevad müüki 30-60 päeva enne väljumist. Simple Express kaubamärgiga busse opereerib Eesti Buss OÜ.

 

Aivar Ojaperv