Tennisehall sai nurgakivi

tennisehall

Rakvere „sporditelg“ saab järgmiseks kevadeks uue liikme: Kastani puiestee äärde, kus juba praegu seisavad spordihall ja staadion, kerkib kevadeks reketialade hall. Samas piirkonnas asub teatavasti ka Aqva veekeskus – ühe väikese linna kohta on Rakveres tegelikult uskumatult palju spordirajatisi.

Reketialade, esialgu küll tennishalli ehitamise mõtet on Rakveres mõlgutatud seitse-kaheksa aastat. Konkreetsemaks mindi viis aastat tagasi, kui linnavolikogu liige ja Aqva veekeskuse tegevjuht Roman Kusma asjaajamise tõsisemalt käsile võttis. Rajatis kirjutati sisse ka linna praegu kehtivasse koalitsioonilepingusse.

  1. septembril kell 9.09 sai hoone nurgakivi. Kuupäev ja kellaaeg viitavad muidugi väikesele krutskile ning numbrimaagia otsimisele, aga miks ka mitte.

Hoone ise on võtnud juba arusaadava kuju – möödakäija mõistab, kuhu tulevad tenniseväljakud, kuhu abiruumid ja muu. „Praegu seisame fuajees,“ selgitas Kusma nurgakivilistele esialgu veel killustikuga kaetud platsikese tulevast funktsiooni.

Nurgakivi asetamine käis nagu ikka sellistel puhkudel: tähtsad inimesed pidasid kõnesid, metallsilindrisse pisteti sümboolseid esemeid ning lõpuks asetati silinder vundamendiplokkide vahele ja müüriti kinni.

Vahest ühe kõnekaima zhesti tegi endine tipptennisist ja praegune treener Maret Ani. Nimelt asetas ta nurgakivi-silindrisse järgmistele põlvedele leidmiseks ühe oma medaleist. „See on noorte olümpiapäevade mälestusmedal 90ndate lõpust,“ selgitas ta. „See oli esimene tõsisem rahvusvaheline võistlus, kus osalesin.“

Reketihalli ehituse peatöövõtja on OÜ Mudel Ehitus OÜ. „Praegune tempo viitab, et ehitaja saab hoone valmis veebruari lõpuks,“ lausus Roman Kusma. „Oleksin veel rahul ka siis, kui hoone valmib märtsis, aga rohkem venitada ei tahaks. Igatahes lootust on.“

Reketihalli peaareenile tuleb kolm tenniseväljakut. Lisaks on rajatises ruumi sulgpalli- ja squash´iväljakule ning oma ruumid saavad ka maadlusalade harrastajad.

Aivar Ojaperv

Maret Ani asetas nurgakivi-silindrisse ühe oma medalitest. Foto: Aivar Ojaperv