Võitlusvaimu eest sel korral punkte ei antud

jalkaste

Rakvere JK Tarvas lõpetas Eesti jalgpallimeistrivõistluste avaringi 0:1 kaotusega Sillamäe Kalevile. Kaotuse eest punkte küll ei anta, kuid teleekraanilegi toodud mängu käik näitas, et debütandid Rakverest on esimesest ehmatusest üle saanud.

Kohtumise algus oli Rakvere poolelt taas rabe ja Maksim Paponovi silmailu pakkunud tabamus kohtumise 17. minutil oli asjade loomulik käik. Tuleb tunnistada: hea et veel niigi läks, sest Sillamäe valdas palli ja territooriumit ning korra käis pall veel Rakvere meeste väravalatis ja korra luhtas võõrustajate ründaja kindla väravavõimaluse.

Teisel poolajal polnud aga meeskondade tasemevahe enam nii drastiline. Rakverlased hakkasid ka keskväljal kahevõitlusi võitma – oma roll oli siin ülikogenud Alari Aunapuul, kes ainuüksi oma kohalolekuga aitas vältida meeskonna ajutisi paanikahooge, mis seni on aeg-ajalt tarvaid kimbutanud.

Terve teise poolaja Sillamäed paraja pinge all hoidnud JK Tarva hoog rauges pärast 80. minutit, mil keskkaitsja Jaanus Kaasik teenis punase kaardi. Vaidluseks siinkohal põhjust pole: Kaasik peatas trahvikasti joonel nn viimase lootuse vea hinnaga Aleksandr Savini; hea veel, et kohtunik penaltit ei määranud, sest vea tegemise täpset kohta võis tõlgendada nii ja naa.

Jätkuvalt annavad JK Tarva õhukeses koosseisus tunda vigastatud. Ravipausilt naasid Stanislav Goldberg ja Taavi Trasberg, kellest esimene sooritas ka ühe ilusa kauglöögi, mille Sillamäe väravavaht Eduard Usikov raskustega siiski kätte sai. Taavi Münterit, Märten Kuuske, Juhan Jograf Siimu ja Joonas Ljaši võib palliplatsile oodata ehk juba reedel, 29. aprillil, kui kodus mängitakse ülioluline kohtumine Narva Transiga.

Alari Tovstik ja Kaarel Saar veel väljakule tagasi tulemas pole.

Kuna Rakvere kunstmuruväljak meistriliigamängudeks ei sobi ja varakevadel polnud võimalik mängida ka looduslikul pinnasel, siis pidas Rakvere JK Tarvas esimese ringi kohtumised ühe erandiga võõrsil. Ühtlasi tähendab see, et peetud on pea pooled hooaja võõrsilmängud.

Nüüd järgneb aga kodumängude seeria. Juba täna ehk reedel, 29. aprillil võõrustatakse kell 19 algavas kohtumises Narva Transi. Idavirulaste käest võeti teatavasti avaringi ainus punkt ja kui Tarva mängumehed tõepoolest ka vigastustest on paranenud, on pöidlahoidjate lootused kõrged. Samas tuleb tunnistada, et Transil oli hooaja algus tõepoolest rabe, kuid voor voorult on nende kokkumäng paranenud.

Laupäeval, 7. mai kell 16 tuleb Rakverre külla aga liidrite hulka kuuluv Tallinna FC Infonet. Sellest kohtumisest teeb ülekande ka ETV – tegemist on ainsa sellel hooajal Rakverest tehtava teleülekandega.

Aivar Ojaperv

Sellest olukorrast pääses JK Tarvas (kollases) terve nahaga, pall lendas üle värava. Foto Sillamäe Kalevi Facebookist