Tarvas lohutas end karikasarjas võiduga

jalka

Eesti jalgpalli meistriliiga lõpus kümnendal tabelireal paiknev Rakvere JK Tarvas meeskond jõudiss Evald Tipneri karikasarjas kolmandasse ringi.

Andres Rattassep

Teisipäeva õhtul Rakvere staadionil toimunud 1/32-finaali kohtumises andis JK Tarvas näpuga viibutajatele aimu, milline on Premium liiga ja esiliiga paremuselt teise iseseisva klubi tegelik jõuvahekord – kodumeeskond võitis kindlalt 5:1 (poolaeg 2:1).

Ehkki tarvad jäid mängu kümnendal minutil 0:1 kaotusseisu, mõjus see peatreener Urmas Kirsi juhendatavale meeskonnale justkui äratuskellana – 32. minutil viigistas Joonas Ljaš penaltist 1:1 ja kuus minutit hiljem viis Alex Sander Sepp omakorda väljakuperemehed 2:1 juhtima. Sellelt seisult mindi ka poolaja vaheajale aru pidama.

Väljakukohtunik Marko Liiva pidi avapoolajal neljal korral võtma taskust välja kollase hoiatuskaardi, mida külalised nägid enda silme ees kolm korda. Etteruttavalt olgu märgitud, et matši lõpuks välkus kollane kaart koguni kümme korda (neist kaheksal puhul näidati seda Maardu mängijatele) ja korra tuli Liival näidata ka eemaldamist tähistavat punast kaarti. Viimase teenisid maardulased kümme minutit enne kohtumise lõppu, mil tablool seisid Tarva edunumbrid 4:1.

Enne seda lõid vastased ühe omavärava ja korra oli tarvalastest täpne ka Juhan Jograf Siim. Sama mees asetas mängule 88. minutil ka kauni punkti, seisuks 5:1.

Ebaedule Premium liigas vajalikku kosutust saanud Tarva meeskonna võidumängu jälgis tribüünil 142 pealtvaatajat.

Karikasarja järgmisse ringi said rakverlaste kõrval veel kaks meistrisarja klubi, kes samal päeval oma kohtumisi pidasid. Sillamäe Kalev oli 10:2 üle kolmanda liiga idapiirkonna liidrist Maardu Unitedist ja Tallinna Infonet, kes nädala eest peetud Premium liiga voorus suges Tarvast pealinnas 6:0, tegi skooriga 9:0 tuska teises liigas pallivale Tallinna JK Piraajale.

Suvisel mängijate üleminekuperioodil täienesid Rakvere Tarva read ühe noore mängumehega – Tallinna FC Flora U21 meeskonnast tuli hooaja lõpuni laenule Samuel Vard.

Vardile oli karikamäng Maardu vastu, kus ta sekkus vahetusest, rakverlaste rivistuses teiseks (debüüt toimus meistriliiga matšis Infonetiga Tarva algrivistuses).

Peatreener Urmas Kirs iseloomustas 19aastast Vardi, et tegemist on küllaltki korraliku tehnikaga poolkaitsjaga. „Ta lülitub isuga rünnakutele ja ei jää oma oskustelt kindlasti alla olemasolevatele mängijatele,“ rääkis Kirs. „Ootame temalt eelkõige konkurentsi pakkumist äärepoolkaitsjatele. Meie jaoks on iga mängija oluline ja kulla hinnaga. Seda nii treeningutel kui ka mängudel.“

Kuna algselt laupäevaks, 30. juuliks Rakvere staadionile planeeritud meistrisarja mäng Tarva ja Nõmme Kalju vahel viidi pealinlaste edu tõttu eurosarjas sügisesse, siis näeb Tarva pallureid järgmisena kodumurul alles augusti keskel. 16. augustil algusega kell 19 minnakse vastamisi Tallinna FC Floraga. Enne seda ootavad veel võõrsil ees kohtumised Pärnu Linnameeskonnaga ja Narva Transiga.

Alex Sander Sepa (vasakul) ja Juhan Jograf Siimu (paremal) resultatiivne tegutsemine aitas Rakvere Tarva jalgpallurid Eesti karikavõistlustel kolmandasse ringi. Foto: Ain Liiva