JK Tarvas vahetas treenerit

jalka_onu

Neljapäeva õhtul pidas Rakvere JK Tarvas jalgpalli meistriliigas järjekordse kohtumise, koduväljakul oli vastaseks Tartu JK Tammeka. Kuivõrd mäng algas kell 19, polnud selle tulemus Kuulutaja trükkimineku ajaks veel teada. Oluline uudis tuleb aga JK Tarva treeneripingilt: nimelt on senine peatreener Valeri Bondarenko lahkunud ja teda asendab Urmas Kirs.

Aivar Ojaperv

Klubi juhtkonna kinnitusel oli treenerivahetus juba mõnda aega õhus, kuid lahku mindi rahulikult ja osapooltel teineteisele pretensioone pole. Lõplik otsus tehti nädal tagasi möödunud reedel.

Vaja oli uut hingamist

“Treenerivahetus oli väga raske otsus, mida sai pikalt kaalutud,“ ütles klubi juht Reijo Kuusik JK Tarva kodulehekülje vahendusel. „Meil on Valeri vastu suur austus – ta on treener, kes tõstis meid uuele tasemele, oleme talle selle eest väga tänulikud. Ta jääb igavesti Rakvere jalgpalli ajaloo suureks osaks. Samas tundsime juba mõnda aega, et edasiminekuks on meil vaja teistsugust lähenemist ja vanaviisi enam ei saa. Tabeliseis on üks asi, debüüthooaja kasin start polnud otsuse juures kõige suurem faktor, aga trennides oli näha, et progressi pole. Loodame, et uuel mehel õnnestub meile uus hingamine anda.”

“Muidugi on kahju, et meie teed lahku läksid, aga treenerivahetus pole jalgpallis maailma lõpp,“ lausus Valeri Bondarenko. „Tänan kõiki, kellega Rakveres kokku puutusin. Pean kaheaastast Tarva perioodi väga positiivseks.“

“Eriti jäin ma rahule siinse meeskonnavaimu ja mängudel näidatud võitluslikkusega,“ lisas ta. „Mängijad andsid endast alati maksimumi. Lubasime endale küll lapsikuid eksimusi, aga selline on lihtsalt hetkel meie tase. Kahjuks ei õnnestunud meil kõik koos treenida nii tihti, nagu oleksin soovinud, ja seetõttu taseme tõusu ei tulnud. Rõhutasin ühistrennide tähtsust pidevalt, aga amatöörmeeskonnas on muutusi raske sisse viia.”

Rakvere pole Kirsile võõras

Uue treeneri Urmas Kirsiga on JK Tarvas ka varem kokku puutunud, näiteks aasta alguses aitas ta koolitada noortetreenereid. 2008. aastal töötas aga Kirs Rakvere jalgpallimeeskonna peatreenerina. Sel hooajal töötab Kirs Eesti noortekoondiste abitreenerina ja juhendab ka esiliiga B-tasandil mängivat Viimsi Jalgpalliklubi.

Kirsi kinnitusel on võimalik ametid ja töökohustused Rakveres ühildada.

Urmas Kirs: “Rakvere juhendamine saab olema huvitav väljakutse ja tulemas on põnev poolaasta. Prioriteedid tuleb mõneti ümber mängida, kuna mul on kohustusi ka EJLi ja Viimsi ees, kuid saame hakkama. Loodan Tarvas lisaks peatreeneri ametile jätkata ka noortetreenerite nõustamist. Rakvere noortejalgpall on kasvanud viimaste aastatega plahvatuslikult ja ka treenerid on ise noored tegijad.”

“Ma ei tea, kui kaua Reijo mulle ettepaneku tegemisega mõtles, aga mõne Premiumi liiga klubi juhendamise väljakutse on minu jaoks suhteliselt värske idee, mida polnud varem ette planeerinud,“ jätkas ta. „Võtsin mõtlemisaja ning leidsin, et mul on võimalik asjad nii sättida, et see oleks võimalik. Õnneks on ees tuttavad näod, nagu näiteks Kaarel ja Mihkel Saar, Alari Aunapuu, Joonas Ljaš, Tarmo Rebane, Alari Tovstik ning võõrad pole ka Sander Susi ja Mihkel Gull. Koondistest on tuttavad Märten Kuusk ja Stanislav Goldberg. Amatööridega töötamise kogemus on mul olemas. Alustame rahulikult ja eesmärke kohe välja hõikama ei hakka.”

Ühtlasi andis JK Tarva klubi juhatus mõista, et kui 22. juulil avaneb meistriliigas suvine üleminekuaken, tehakse meeskonna koosseisus nii mõnigi muudatus.