Võsu Glämmi võidufilmiks sai „Mandariinid“

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Möödunud nädalavahetusel suvitusalevis toimunud filmifestival õnnestus nii ilusa ilma kui suure publikuhulga poolest.

Südasuvele kohaselt muretu ja humoristliku stiiliga üritus algas reedel uhke tseremooniaga, kui Võsu kultuurimaja ette oli maha pandud punane vaip. Kõige tähtsamad külalised eesotsas žürii esimees Raivo E. Tammega saabusid lahtisel uunikautol. Kohal viibisid kuulsad filminäitlejad Juhan Ulfsak ja Rain Tolk.

Tänavu teist aastat toimunud üritus paistab silma sellega, et võistlusprogrammis on vaid üks film. Seetõttu on festival selgelt korruptiivne, mida ei varja ka korraldajad ise. Festivali propagandapealik Katrin Maimik ütles Kuulutajale, et festival „täitis oma korporatiivsed eesmärgid ning tulemused vastasid ka seekord protokollile“.

Parima filmi auhinna sai Eesti-Gruusia koostööfilm “Mandariinid”, auhinda oli tulnud vastu võtma produtsent Ivo Felt. Auhinnakujuks on Võsu Glämmil Feliks, mis on saanud nime festivali korraldaja Kaido Ehasoo naabrimehe Feliksi järgi. Parima näitleja auhind anti taas Raivo E. Tammele, sest „lihtsalt paremat näitlejat ei olegi“. Kolmas auhind läks filmiperekond Maimikutele, „sest nad on lihtsalt toredad“.

Lisaks festivali õhkkonna nautimisele sai Võsu rahvas vaadata reedel ja laupäeval tasuta filme kultuurimaja õue välikinos. Saalis toimunud seanssidele tuli soetada paarieurone pääse. Lisaks „Mandariinidele“ näidati uusi eesti filme „Risttuules“ ja „Väikelinna detektiivid“ ning ka paari Euroopa filmi.

Tõnu Lilleorg

 

Võsu mändide all toimunud õhtusel banketil säilitas zhürii esimees Raivo E. Tamm (taga keskel valge särgi ja kübaraga) soliidse joone, kui kuulas tähelepanelikult Kroonika ajakirjaniku Liilit Kirsi (paremal) muljeid. Laua taga istuvad (paremalt) „Mandariinide“ produtsent Ivo Felt, rezhissöör Toomas Hussar ja teatrimees Peeter Jalakas (seljaga). Taga vasakul „Kättemaksukontori“ staar Juss Haasma kaaslannaga. Foto: Katrin Maimik