Direktorite mõisa juubelikuu

Viru-Nigula valla kultuurikeskuse Kunda linna klubi hoone rajamisest möödub sel aastal 135 aastat. Kuna Tsemendivabriku direktorile 1888. aastal ehitatud avar ja kaunis hoone Kunda jõe kõrgel kaldal ei sarnanenud tavalise elumajaga, vaid meenutas pigem mõisahäärberit, siis hakkas kohalik rahvas seda kutsuma Direktori mõisaks. Pool sajandit said mitmed vabriku direktorid koos oma kaaskondlastega nautida mõnusat elu selles uhkes majas, mis alates 1955. aastast on olnud piirkonna elanikele kultuuritempliks. Novembrikuu jooksul tähistatakse selle suursuguse hoone juubelit mitmete eripalgeliste sündmustega.

Hingedepäeva õhtul, 2. novembril kell 18 toimub kontsert, kus esinevad Moonaküla Muusikaakadeemia muusikud Peep Pihlak, Toomas Krall ja Margus Grosnõi.

3. novembril kell 20 toimuval tantsuõhtul tähistab oma 40. juubelit legendaarne ansambel Münt ning koos nendega astub sel õhtul lavale ka ansambel Fantaasia. Mõlemad bändid on alustanud oma muusikalist karjääri just selles väärikas hoones.

Traditsiooniks on saanud, et kõigile kinosõpradele näitame suurel ekraanil eesti uusi filme, nii ka sel kuul. Mängufilmi „Tume paradiis“ on võimalik vaadata 5. novembril ja 19. novembril kell 18 saab näha koguperekomöödiat „Tähtsad ninad“.

11. novembril kell 18 saab alguse juubelikuu tipphetk – Direktori maja juubel ehk kontsert-õhtusöök lisanditega. Vaimutoitu pakuvad Gaute Kivistik ja Margo Mitt, kelle juhtimisel saavad pidulised oma teadmised proovile panna meelelahutuslikus mälumängus. Õhtu naelaks on ansambel Minu Isa Oli Ausus Ise. Peetakse kõnesid ning serveeritakse Wabriku kohviku eestvedamisel õhtusöök. Maja minevikust teeb ülevaate ajaloolane Uno Trumm. Muusikat tantsuks valib DJ Ahto Külvet vinüülplaadimaailma eksootikakeskusest Psühhoteek. Avatud on kokteilibaar ja võimalikud on ka üllatused.

Eesti Tantsuagentuuri tantsulavastus „Muutus“ etendub 15. novembril kell 19. Lavastaja ja koreograaf Igor Lider kutsub vaatajad põnevasse tänavatantsumaailma – mitmetasandiline, kaasaegne ja kõnetav. Tantsivad Igor Lider, Alexander Makarov, Edgar Budza ja Valerii Zaichenko.

Lapsi oodatakse 23. novembril kell 17.30 vaatama põnevat animafilmi „Rohutirts ja sipelgas“.

26. novembril kell 17 on oodatud kõik teatrihuvilised vaatama Von Glehni Teatri lavastust „Õhtust Léon!“ Krimikomöödias mängivad Margus Prangel ja Eduard Salmistu. Pärast etendust on publikul võimalik kuulata kõrilaulu kontserti, kus Margus Prangel tutvustab ülemhelide laulmise tehnikaid ja viib kuulaja šamanistlikule rännakule, mille jooksul kuuleb ka šamaanitrummi, igili, parmupilli, helisevaid kausse ja vilepilli.

Kõik huvilised on oodatud vaatama fotonäitust Direktorite mõisa sajanditagusest hiilgusest ja nautima juubelikuu põnevaid kultuurisündmusi. Rohkem infot leiab https://www.kundalinnaklubi.ee/ ja https://www.facebook.com/KundaKlubi.

Kuulutaja