7 soodsat jõulukingi ideed

Soe sügis on kestnud kaua ning seda rõõmsamaks teeb meele maha sadanud valge lumi. Kohe-kohe ruttavad pereisad poodi või metsa kuuse järele ning jõulumeeleolu luuakse jõulukaunistuste ning jõululauludega. Kiiremad väiksed jõulufännid on juba kirjadki jõuluvanale teele saatnud ja salmid ning laulud ammu pähe õpitud. 

Kuid mida kinkida jõuludeks oma sõpradele, pereliikmetele või kallimale? Kogusime kokku 7 taskukohast ning rõõmustavat kingiideed, mis panevad silmad särama ning teevad südame soojaks.

Jõulusokid

Üheks vahvaks kingiideeks on jõuluteemalised sokid. Jõulusokid on saadaval erinevate kaunistuste ning mustritega, mis teevad nad väga pilkupüüdvaks. Jõulusokid on hooliv kingitus ning lisaks jõulumeeleolu loomisele hoiavad nad jalad mõnusalt soojad ning on aksessuaariks kenad ka sinu riietusele, mida jõuluajal kannad.

Lõhnaküünlad

Jõulud on küünalde aeg ja heaks kingituseks sobivad erinevad lõhnaküünlad. Lõhnaküünlaid on saadaval väga laialdases valikus ning kindlasti leiad igale inimesele just talle sobiva lõhnaga küünlad. 

Paljudel tootjatel on saadaval ka jõulutemaatilised küünlad, mis toovad kodudesse näiteks vürtsika ning magusa kaneelilõhna või kuuselõhna. Hoia silm peal ka kodumaistel tootjatel!
Lõhnaküünlad on enamasti kauni disainiga ja erinevate kujudega ning sobivad ka riiulile kaunistuseks. 

Kingi maitseelamusi

Kingitus peab tekitama elamust ning maitseelamus sobib selleks imeliselt. Väga häid kinkekorve leiab erinevatest poodidest ning varieerub ka nende sisu. Jõulukingiks sobib kinkekorv erinevate maitsvate toodetega nagu erilised juustud, jõuluglögi, jõulušokolaadid ning palju muud. 

Veelgi erilisemaks teeb jõulukorvi see, kui paned selle ise kokku, võttes arvesse kingituse saaja lemmikumaid maitseid ning eelistusi. Südantsoojendav kingitus pakub pisikesi ja meeldejäävaid maitseelamusi, mis teevad pai kõhule ning soojaks südame . 

Lauamängud

Lauamäng sobib jõulukingiks hästi, sest kui külalised on kokku tulnud, saab seltskonna kohe ühiselt mängima kutsuda. Jõulud on koosolemise aeg ja miks mitte anda sellele särtsu juurde väikese ühise lauamänguga. 

Lauamängude valik on lai ning kindlasti leiad sobiva kingituse, mis just teie seltskonda jõuluõhtul võiks lõbustada. Veelgi suuremat jõulutunnet aitab luua näiteks eestimaise koguperefilmi põhjal loodud lauamäng „Eia jõulud Tondikakul“. 

Kogupere ajaviide on lauamängu kinkimisega kindlustatud ning meeleolukad jõulud jäävalt soojalt meelde veel kauaks.

Jõuluteemaline tass

Talvisel ajal on kuumad ja kosutavad joogid kakao, tee ning ka glögi. Kuid jõuluajal on tore juua oma lemmikjooki just jõuluteemalisest tassist. Jõulutass sobib kingituseks igale sõbrale või pereliikmele, sest see tekitab jõulumeeleolu ning tekitab erilise tunde. 

Jõulutasse saab ka ise kujundada ning oma loodud kaunistustega tass annab kingitusele lisaväärtust.

Kingi muusikat

Kes ei tahaks kuulata jõuludel parimaid jõululaule? Sobivaks kingituseks jõuludeks on just kas vinüülplaat või CD-plaat jõululauludega. Selline kingitus kestab kaua ning loob meeleolu ka järgmistel jõuludel. Muidugi ei pea kingituseks olema ilmtingimata jõulumuusika, vaid paslik on kingituseks valida näiteks kingisaaja lemmikmuusika või hoopiski mõni artist, kes endale väga meeldib ning keda soovid oma sõbra või lähedasega jagada. Muusika on mõnus kingitus, mis kestab ja tuletab sind kinkijale meelde iga kord, kui ta sinu kingitust kuulama hakkab.  

Tee ise kingitus

Kõige kallim kingitus ei ole mitte see, mis maksab kõige enam, vaid see, mille sisse rohkem armastust on pandud. Isetehtud kingituseks võib olla näiteks enda poolt kootud villased sokid või sall, ühistest hetkedest koostatud fotoalbum või isevalmistatud kuusekaunistused. Lase loovusel lennata ja kingiideedest ei tule puudu!