Avinurme Puiduait pakub ettevõtetele omanäoliste ürituse korraldamist

avinurme foto

Avinurme Puiduait, mis valmis viis aastat tagasi, pakub tänasel päeval tegevust nii täiskasvanutele kui ka lastele. Lisaks sellele toitlustust ja ruumide kasutust. Mitmekülgsus selles ettevõttes on selgesti äratuntav.

Tiia Paist

Puiduaida tegevjuht Eveli Tooming on oma 19 tööaasta jooksul olnud nii õpitubade leiutaja ja käivitaja kui ka ideede üks autoritest muude toodete osas. Lisaks sellele on ta puutunud kokku peokorraldusega nii suurtele kui väikestele.

Tema sõnul on neile tähtis pakkuda teenust nii, et üks tegevus toetab teist. Kui ettevõte soovib pidada firmaüritust, siis eelkõige vajab ta ruumi ja toitu, seejärel mõnd huvitavat tegevust või õpituba. Lisaks põikavad külalised ka kauplusse, kus on sadade kaupa puidust ja laastust esemeid.

Õpitoad ja nende juhendajad

Õpitubade tegevusjuhendajad lähtuvad põhimõttest, et oma kogemuse edasi andmine on lihtsaim õpetamise viis. Parim näide on Eveli vanaema, kes 82aastasena ikka veel laastukorvi punumise töötoas askeldab. Tema kindel veendumus on, et kõik laastukorvid, mis majast välja lähevad, peavad olema väga ilusad ning hoolega tehtud. Tal ei ole vahet, kas grupp tuleb parasjagu Inglismaalt, Türgist või Jaapanist – tema teeb oma tööd ikka sulaselges eesti keeles. See kõik on nii ehe ja siiras, et eelkõige kallistatakse ikka vanaema, kui majast lahkuma sätitakse. Ja mida rohkem on tal puiduaidas tööd, seda tervemana ning vajalikumana ta end tunneb.

Eveli ise on lähemalt uurinud puidu ja metsa pärimust, millest kokku pandud pakett sobib väga hästi jõulueelsesse aega. Lisaks valmis pandud pidulauale saab õpitoas valmistada puidust jõuluehteid. Samuti on võimalus oma sõpradele või töökaaslastele tellida omanäolisi meeneid.

Avinurme Puiduaida kodulehel on kirjas veel mitmed õpitoad alates leiva küpsetamisest kuni viltimise ja seebi valmistamiseni välja.

Värske uuendus – veebipood

Kuna ettevõte asub suurematest linnadest eemal, siis lihtsalt läbi astuvat klienti oodates ettevõte end ära ei majanda. Sellepärast avati jaemüügi suurendamiseks veebipood, mis on internetist kergesti leitav ja igati käepärane kasutada.

_______________________________

Avinurme Puiduaida omanik AS E. Strauss tähistas sel sügisel oma 20. sünnipäeva. Tegemist on pereettevõttega, kus tegutseb kaks põlvkonda. Tähtsate otsuste vastuvõtmisel mängib rolli nii vanema generatsiooni elutarkus kui nooremate elujõud ja soov olla igati konkurentsivõimeline ning jätkusuutlik. Firma põhitoodang eksporditakse naaberriiki Soome, aga tellimusi läheb ka Rootsi, Norra, Saksamaale ja Jaapanisse. Ettevõte pakub tööd 24 töötajale. Lisatööjõu otsimisel tehakse koostööd Eesti Töötukassaga. 2010. aasta suvel avati EASi „ Turismitoote arendamise väikeprojektid“ meetme raames Avinurme Puiduait.

_____________________________

Avinurme on tuntud oma tünnide ja laastukorvide poolest. Asukohast ja loodusoludest tingituna on piirkonnas sajandeid kestnud tugevad puutöö- ja ettevõtlustraditsioonid, mis tuginevad põlvest põlve edasi antud oskusteadmistele. Avinurmes tegutseb hetkel üle kümne puiduettevõtte ning kohalikud seltsid tegelevad aktiivselt traditsioonide hoidmise ja edendamisega. Avinurme kui puutöökeskuse nime kinnistamiseks korraldatakse alates aastast 2000 igal jaanipäeval Avinurme tünnilaata.

 

 

Foto: Rõõm isetegemisest. Autor: Avinurme Puiduait