Tapa Haigla omanikud laiendavad oma ettevõtet

tapa haigla Meelis Kukk

As Tapa Haigla ostis eelmisel nädalal Lääne-Tallinna Keskhaiglalt Nõmmel asuva hooldushaigla. Tapa Haigla juhatuse esimehe Meelis Kuke sõnul ei jää see viimaseks laienemiseks: Tapa haiglale on plaanis juurdeehitused, mis peaksid valmima 2017. aastal, samuti plaanib ettevõte võimaluse korral veel mõne hooldushaigla või sarnase meditsiiniasutuse endale osta.

Aivar Ojaperv

AS Tapa Haigla omanikud vahetusid tänavu suvel. Viimaste kuude jooksul on uued omanikud alustanud märkimisväärset arendus- ja investeerimistegevust meditsiini- ja sotsiaalvaldkonnas.

Ei jää ainsaks laienemiseks

Tapa Haigla juhatuse esimehe Meelis Kuke sõnul on see samm üheks etapiks eakate hoolekande uuele tasemele viimisest. „Meie missioon on panustada sellesse, et vananemine oleks väärikas,“ lausus Kukk.

Uuel aastal algavate renoveerimistööde tulemusena valmib Tallinasse Nõmmele enam kui 70kohaline uuenduslik ja kaasaegne eakate kodu. Selle tulemusel luuakse juurde üle 30 uue töökoha.

”Nõmme ei jää investeeringute osaks ainsaks ja viimaseks,” kinnitas Kukk. ”Info on liikuma hakanud, et oleme valmis investeerima, ja oleme saanud juba päris mitu pakkumist. Meie prrioriteet on arendada eakate hoolekannet, mis seal salata – kliente loodame leida ka Soome eakate hulgast. Lisaks sellele plaanime Tapal laiendada meditsiiniteenuste, sealhulgas tasuliste teenuste laiendamist. Täna käiakse selliseid teenuseid saamas sageli Tallinnas või Tartus, aga tulevikus võiks need kättesaadavad olla ka Tapal.”

Hotell ja veekeskus Tapale

Tänavu suvel, kui Meelis Kukk omanikevahetuse järel AS Tapa Haigla juhatuse esimeheks sai, rääkis ta meediale, et Tapale haigla territooriumile on kavas ehitada pansionaat, väike veekeskus ja hotell. Kui kaugel nende plaanidega ollakse?

”Vajalikud muudatused detailplaneeringusse on tehtud ja uuel aastal võime välja kuulutada hanke ehitaja leidmiseks,” vastas Meelis Kukk. ”Loodetavasti saame kevadel ehitusega alustada ja 2017. aastal rajatised klientide käsutusse anda. Nõnda saaksime väärikalt tähistada ka haigla 55. sünnipäeva.”

Vana haiglahoone jääb alles, kuid Kuke kinnitusel see renoveeritakse. Praegu perearstikeskusena kasutusel olev hoone ja garaazhid lammutatakse. ”Garaazhi asemele tuleb pansionaat ehk eakate kodu, haiglahoone vastu pisike hotell ja veekeskus. Perearstid kolivad haiglahoone ühte tiiba,” tutvustas Kukk.

”Tundub, et kohalikud inimesed kohe ootavad meie veekeskust,” lisas ta. ”On päris mitu korda küsitud, kas see on ikka tõsine jutt või lihtsalt üks niisama idee. Kinnitan, et plaan on konkreetne ja kindel.”

AS Tapa Haigla juhatuse esimees Meelis Kukk. Foto: erakogu