Jätame natuke aega iseenda jaoks – millised kodumasinad säästavad kõige rohkem aega?

Vahetevahel tundub, et maailm pöörleb liiga kiiresti, kas mitte? Meil on pidevalt kuhugi kiire, planeerime kõike hoolega, püüame kõigega kursis olla, kuid siiski jääb päevas vähemalt paar tundi puudu. Ja eriti ajamahukas on igapäevane rutiin – mitmesugused majapidamistööd, mida tuleb teha. Teeme süüa, peseme, triigime, puhastame tolmu ja teeme palju muid majapidamistöid ning kuhu jääb aeg iseendale?

Rohkem kui üks uurimus on näidanud, et enda jaoks aja jätmine selles kiires maailmas on väga oluline, sest see toob kaasa palju parema emotsionaalse heaolu. Seega, soovitav on seda meeles pidada ning teha paus igapäevasest majapidamisest ja muudest aeganõudvatest töödest. Kuidas seda teha? Abiks võivad olla mitmesugused seadmed, nii et vaatame neid.

Nõudepesumasinad

Nõudepesu on üks aeganõudvamaid majapidamistöödest. See kehtib eriti nende kohta, kelle pere on suur ja kes peavad alati hoolitsema suure hunniku pesemata nõude eest. Ostes nõudepesumasina, ei raiska te nii väärtuslikku aega kraanikausi ääres seistes. Lisaks on oluline rõhutada, et nõudepesumasinad mitte ainult ei säästa aega, vaid on kasulikud ka muudel olulistel põhjustel:

  • Kaasaegsed nõudepesumasinad ei säästa mitte ainult aega: nõudepesumasinas pestes kulub vähem vett kui käsitsi pesemisel. 
  • Ostes nõudepesumasina, kasutad vähem nõudepesuvahendit, mis säästab ka raha. Lisaks ei pea te enam ostma muid tööriistu, nagu käsnad või spetsiaalsed lapid.
  • Samuti tuleb märkida, et tänapäevaste nõudepesumasinate tööpõhimõte on lihtne, nii et neid saavad kasutada ka pere noorimad liikmed.

Automaatsed kohvimasinad

Paljud inimesed nõustuvad, et ilma kohvita ei jätkuks päevagi. Tihti juhtub aga nii, et koduse töökülluse ajal tassi maitsva kohvi jaoks lihtsalt aega ei jää. Hommikukohv mõjutab meid tavaliselt siis, kui kiirustame tööle, valmistame hommikusööki, valmistame lapsi kooli või lasteaeda ning tegeleme muude hädapäraste tegevustega. Ja nii mõnus oleks nautida vaikset hommikut kuuma kohviga, kas mitte? Sel juhul on abiks erinevad kohvimasinad, eriti automaatsed, kui soovid aega kokku hoida. Selle masinaga saate valmistada ühe puudutusega aromaatset ja maitsvat kohvi. Nii säästate aega ja joote kiiresti tassi lõhnavat kohvi. Mida olulist peaksite automaatsete kohvimasinate kohta teadma?

  • Automaatsed kohvimasinad on väga erinevad. Mõned valmistavad mitmesuguseid lemmikuid musti kohve, teistel on integreeritud piimasüsteem, mis võimaldab nautida populaarseid piimakohve, nagu latte, cappuccino ja palju muid.
  • Täisautomaatsed kohvimasinad pakuvad veelgi suuremat valikuvabadust, kuna nendega saab valmistada enam kui 20 erinevat kohvisorti koos võimalusega kohandada ja salvestada retsepte vastavalt individuaalsetele vajadustele.
  • Olenevalt kohvimasinast saab reguleerida kohvi kangust, kohviubade jahvatuse jämedust, joogi kogust, piimavahu konsistentsi ja vahel isegi vee temperatuuri.
  • Kaasaegsete masinatega saad ühe puudutusega valmistada kaks portsjonit maitsvat lattet, cappuccinot või muud lemmikpiimakohvi korraga, seega hoolitsete oma pereliikmete eest samal ajal.
  • Mõnda automaati saab juhtida nutirakendusega, mis pakub veelgi suuremat mugavust ja säästab veelgi rohkem aega: saate seadistada kohvi valmistamise ilma, et peaksite tulles masina juures ootama.

Robottolmuimejad

Teine protsess, mis nõuab palju väärtuslikku aega, on põranda puhastamine. Väikeste laste või lemmikloomade puhul vajab põrand mõnikord isegi mitu korda päevas puhastamist, mis on üsna tüütu ja takistab teil aega nautimast. Kuid ka siin on lahendus, mida robottolmuimejad pakuvad. Ostes sellise pumba, saad nautida säravalt puhast kodu ilma aega raiskamata.

Tänu abile, mida pakkuvad need seadmed, muutuvad need seadmed üha populaarsemaks, mistõttu on robottolmuimejate pakkumine turul äärmiselt suur. Saate valida robotpumba, mis mitte ainult ei puhasta, vaid ka peseb põrandat. Nii et ühe asjana olete kindel, et robotit ostes ei ole tolmuimeja põranda puhtus enam teie mureks, mis säästab teie aega ja te saate nautida palju meeldivamat tegevust.

Kuivatid

Pesumasin on seade, mida leiame peaaegu igas kodus. Sellest hoolimata kirjeldatakse pesemist sageli kui üsna aeganõudvat tööd. Selle põhjuseks on asjaolu, et pesu pesemisest ei piisa, tuleb see ka riputada, oodata kuivamist, seejärel riputada, sirgendada, voltida ja paika panna. Kuidas seda protsessi lühendada? Kuivatid on need, mis tagavad kuiva ja lõhnava pesu ning säästavad teie aega.

Samuti tuleb märkida, et saate osta eraldi kuivati või sisseehitatud kuivati funktsiooniga pesumasina. Igal juhul unustage pesu riputamise ja kuivatamise vaev, lühendage oma majapidamistööde nimekirja ja pühendage rohkem aega iseendale.

Aeg lõõgastuda

“Kui tahad, et oleks vaba aeg, ära raiska aega,” ütles Ameerika poliitik ja teadlane Benjamin Franklin. Miks siis raisata oma väärtuslikku aega erinevatele majapidamistöödele, kui spetsiaalsed seadmed saavad seda teie eest teha? Lõõgastuge, kasutage väga vajalikke võimalusi ja leidke aega selle jaoks, mis teile kõige rohkem rõõmu pakub. Võib-olla on see vaikne tass kohvi, huvitava raamatu lugemine või filmi vaatamine. Aeg peatuda ja hingata.