Esimene ettevõtlusteatrite festival levitas ettevõtlikkuse pisikut

lk 2 foto

Rakvere Kultuurikeskuses 22. mail toimunud esimesel vabariiklikul ettevõtlusteatrite festivalil „Õpime ettevõtlusest“ nägi üheksat õpilaste ja lasteaialaste etendust.

Festivali korraldaja Ettevõtlusteater MTÜ juhi Piret Põllu sõnul on ettevõtlusteater hea viis ettevõtliku mõtteviisi süstimiseks igas eas õpilasse. Ka ettevõtlusteatri hea sõber Heiti Pakk on leidnud, et teatrimeetod on õppimiseks suurepärane ja igati sobilik, sest etendust kui sündmust jälgides töötavad vaatajal nii süda kui mõistus, mis omakorda võimaldab nähtut tunnetada, analüüsida ja paremini mõista.

Festivali alustasid kõige nooremad ehk lasteaedade ja algklasside õpilased. Vaatajateni jõudsid etendused presidendi vastuvõtust kuni Pätsikese looni. Festivali noorimad esinejad ehk Triinu lasteaia lapsed pälvisid etendusega „Presidendi vastuvõtt“ parima karjääriõppe ja isamaalise õpetuse preemia. Vohnja Lasteaia-algkooli etendust „Raamatukogunõid Rosaalie“ tunnustati loovuse rakendamise eest. Rakvere Gümnaasiumi 3.a klassi õpilaste loole „Pätsike“ kuulus preemia teatrivahendite osava kasutamise eest kohaliku ettevõtluse kujutamisel.

Noorte näitlejate etteasteid saatsid lakkamatu aplaus ning publiku ovatsioonid.

Päeva teises pooles jõudsid vaatajateni põhikoolide ja gümnaasiumide õpilaste etteasted, kus muuhulgas tutvustati Kodutütarde seadusi ja Ettevõtlusküla sünnilugu.

Õpetliku omaloomingulise värssnäidendi auhind kuulus Kodutütarde Viru ringkonna neidudele näitemängu „Kodutütarde seadus“ eest. Roosna-Alliku Põhikool pälvis etendusega „Mis teha?“ piirkondliku ettevõtluse leidliku tutvustamise preemia. Parima füüsilise ansamblimängu auhind rändas Kunda Ühisgümnaasiumi kooliteatrile, kes astus üles etendusega „Nutikas lutikas“. Tartu Karlova Kooli video märgiti ära Ettevõtlusküla sünniloo jäädvustamise eest.

Ettevõtlusteatri festivali lõpetasid Rakvere Gümnaasiumi ettevõtlusteater ja Rakvere Reaalgümnaasiumi Laulu- ja Mänguselts Karla. Õpetliku ja motiveeriva eduloo kajastamise preemia pälvis Rakvere Gümnaasiumi ettevõtlusteater ning Laulu- ja Mänguseltsi Karla tunnustati kui meisterlikku elu ettevõtluse teatri loojat ja esitajat.

Kuulutaja