Henri Hütt ja Evelyn Raudsepp Rakvere Galeriis

naitus

Komapäeval, 25. juunil avati Rakvere Galeriis Henri Hüti ja Evelyn Raudsepa näitus “Nimetuse võimalikkusest: Kaardil”.

Näituse märksõnadeks ja -sõnapaarideks on autorite sõnul visuaalne teekond, lavastatus, rännak, mittekoht, mittemiski, nimetamine.

Rännak nimetusse – …ja me läksime otsima miskit, millel ei ole nime. Me leidsime mitte-miski. Mittemiski kui kogetud stseen, mida ei olegi vaja nimetada, et säiliks salapära, 0-gravitatsioon, otsingulisus. Teatrisse tuleb inimene teiste mõtteid kuulama ja endi omi edasi mõtlema, sama teeb ka see rännaku rekonstruktsioon galeriis, püüdes jälitada tunnet, mis valdab tühimikus, kus lõppeb ühe asustuse silt ja algab teine.

Rännak nimetusse – õnnestunud trajektoor ei moodustu mitte läbitud punktidest kaardil, vaid kõrvalekalletest võimalikku nimetusse.

Henri Hütt on etenduskunstnik, kes väärtustab loomingulisi hübriidvorme ning peab end „distant artististiks”, kujutades inimkaugust põhjamaise minimalistliku prisma abil.

Evelyn Raudsepp loob teatrist, kunstist, teadusest ja tehnoloogiast oma mütoloogilisi sõlmpunkte ning püüab näha horisondi taha ja ootab seda teisteltki. Lisaks introvertse eksootika tunnetusele seob neid kaht küsimused teatri ja kunsti äärealadelt.

Näitus jääb avatuks 6. juulini 2014.

 

Kuulutaja