Rakvere linnaruumis näeb noorte kunstisõprade loomingut

Õpilaste tööd promenaadil. Foto: Rakvere Linnavalitsus

Rakveres Tsentrumi kõrval asuval jalakäijate promenaadil saab uudistada nii Kaurikooli kui Athena huvikooli noorte kunstisõprade loomingut.

Idee autori, Rakvere linnakunstniku Marju Püümetsa sõnul on välinäitus hea võimalus tuua kunstikooli noorte tööd linnaruumi ja seeläbi neid kõigile tutvustada. „Suur tänu õppejõududele Teet Suurele, Gitta Nõgule ja Eliko Kajakule, sest tänu neile ja tublidele õpilastele sai projekt teoks!“

Teet Suure sõnul on tore projekt kaasata õpilasi linnaruumi. „Meie õpilaste puhul on tegemist kollektiivse loominguga, isegi maalitud piltide puhul. Kolmest kahepoolsest kollaažist kaks on samuti lahendatud rühmatöö vormis, kus üks klass alustas ja teine jätkas,“ kirjeldas ta tööde sündi. Suure sõnul pakkus projekt õpilastele võimaluse katsetada erinevaid tehnikaid, õpetas ajaplaneerimist ja arvestama, et tööd lähevad avalikku ruumi, mida kõik vaatavad.

Eliko Kajaku sõnul oli neil märksõnaks kodune triibuvaip, mille osas tegid lapsed esialgse kavandi. Tööd kujunesid vastavalt laste vanusele ja valdkonnale. „Meil oli grupitöö, mida on lastel keerulisem teha. Läbivaks jooneks kujunesidki triibud, et milliseid tundeid triibuvaip kelleski tekitab,“ rääkis ta. Tulemuseks on kirkad, rõõmsad ja lastepärased värvilaigud, mis ilmestavad talvist linnaruumi.

Kuulutaja