Kadrina kardipoiss tõusis punktiarvestuses

Hiiumaa võistlus 1

Mõni aeg tagasi kirjutasime Kuulutaja veergudel Kadrina noorest kardisportlasest Eric Marcus Jaanimetsast, kelle tegemistega lubasime teid ka edaspidi kursis hoida. Läinud nädalavahetusel toimusidki Hiiumaal Käinas kardispordi Eesti meistrivõistluste IV ja V etapp, kus osales positiivsete ootustega ka Kadrina noormees.

IV etapi kvalifikatsioonis saavutas Eric Marcus 12. koha, mis on ka eelfinaalide stardikohaks. Eelfinaalide stardid olid natukene rabedad, esimeses eelfinaalis kaotas ta kohti stardis, kuid suutis kaotatu võidusõidus tagasi teha, sooritades mitmeid möödasõite. Finišis oli Eric Marcus taas 12. kohal.

Finaalis klappis kõik alates stardist. Kiire sõit ning konkurentidest möödumised andsid finišis uustulnukale Mini võistlusklassis hooaja parima 8. koha. „Väga hea enesetundega läksime kogu meeskonnaga vastu järgmisel päeval toimuvale V etapile samal rajal,“ kinnitas sportlase isa ja treener Urmas Jaanimets.

V etapi kvalifikatsioon kulges kindla sõidu rütmis ja andis tulemuseks 8. koha. Mõlemas eelfinaalis suutis võistleja stardis keskenduda ja 10ringilise esimese võidusõidu finišis parandas Eric Marcus hooaja parimat tulemust, saavutades 6. koha. Teises eelfinaalis oli Eric Marcus 10. Kokkuvõttes andis see finaaliks 7. stardikoha.

„Olles finaalis saavutanud tippmeeskondadega võrdse kiiruse, sujus ka 20 ringi finaali väga pingeliselt. Oli möödasõite ning tuli kaitsta oma kohta, kuid sellest hoolimata kordas Eric Marcus Hiiumaal teist päeva järjest oma meistrivõistluste finaalis parimat 8. kohta finišis,“ rõõmustas Urmas Jaanimets.

Head tulemused finišis tõstsid Eric Marcuse EMV hooaja punktiarvestuse kokkuvõttes viis kohta kõrgemale ning nüüd hoiab ta 11. kohta.

Järgmine võistlus toimub juba 18. augustil Põltsamaal, Kuningamäe kardirajal.

Kuulutaja

Eric Marcus Jaanimets kardil number 5.

Foto: Olga Vovtsok.