Kõige suurem nõudlus oli jaanipäeval arbuuside järgi

OG Elektra kauplustes osteti jaanipühade ajal kõige rohkem arbuuse, vett, jäätist ning lahjasid alkohoolseid jooke. „Nende toodete müügile aitasid kaasa kindlasti ka kuumad suveilmad,“ märkis OG Elektra ostu-müügi kaubandusjuht Eve Heinsaar. „Köögiviljadest on jätkuvalt populaarsemad värske kurk ja tomat ning lihatoodetest šašlõkid, grillvorstid. On näha, et aasta-aastalt on suund järjest enam sinnapoole, et ostetakse valmis salateid just seepärast, et oma aega säästa,“ lisas ta.

OG Elektra omanik Oleg Gross nentis, et jaanipühade ja ilusate ilmade puhul ei ole vett, õlut, puuvilja ja kurki kauplustes mitte kunagi liiga palju.

„Meile endale õppetunniks on see, et ei maksa karta, et midagi on liiga palju varutud, pigem tuleks kaupluseid üle varustada. Nii et raputame tuhka pähe ja vabandame ostjate ees, et arbuus sai jaanipühade ajal otsa. Arvan, et me oleks müünud arbuusi poolteist korda rohkem kui müüsime. Vabandame väga ostjate ees, kes pidid pettuma!“ ütles Oleg Gross.

Grossi sõnul on võrreldes eelmise aastaga ostjate arv Grossi Toidukaupade ketis oluliselt suurenenud. „Kui aasta tagasi oli ostukorv suurem ja inimesed käisid kaupluses harvem, siis nüüd on poeskäimine tulnud täies mahus tagasi ja vaat et isegi rohkem. Praegu ei ole tunda, et ostetaks toitu ette,“ rääkis Gross.

Suvesoojad ilmad on pannud tema hinnangul rahva ka tihedamini poes käima. „Valmistoitude ja lihtsalt tarvitatavate toidukaupade osakaal on suurenenud, et perenaistel oleks vähem tööd. Vee ja õlu tarbimine on võrreldes kevade ja eelmise suvega oluliselt tõusnud,“ tõi Gross välja.

Sooduskampaaniate mõju ostukorvile oleneb Oleg Grossi sõnul suuresti piirkonnast – suvitusrajoonides kampaaniad ei tööta, aga elamurajoonides, kus on rohkem eakamaid inimesi, ostetakse väga palju just kampaaniatooteid. Gross tõi selliste piirkondadena näiteks Lasnamäe, Mustamäe ja Narva.

Katrin Uuspõld

Üha rohkem on tõusnud OG Elektra kauplustes valmistoidu ja kiiresti valmistatavate toitude osakaal. Foto: Üllar Lehesoo