Korea treenerid SKs Manada

manadakorea1

Lõppeval nädalal andsid taekwondo´ga tegelevas spordiklubis Manada treeningtunde kaks noormeest Koreast – Song Ko ja Han Ho Cho.

Korealased jõudsid Euroopasse koduse alaliidu läkitusel. „Meil oli konkurss, 500st treenerist valiti välja 80, kes saadeti Euroopasse kogemusi jagama. Meie jõudsime Eestisse ja oleme nüüd nädal aega Rakveres,“ rääkis Song Ko.

SK Manada esindaja Magnus Lehesoo lisas, et info Korea treenerite külaskäigust said nad Eesti alaliidust. „Soovisime, et nad oleksid siin terve nädala ja viiksid läbi kõik selle aja jooksul toimuvad treeningtunnid.“

Külalistreenerite majutus- ja elamiskulud kannab võõrustav klubi.

Song Ko ja Han Ho Cho on küll vaid 24aastased, kuid taekwondo`s on neil suuri kogemusi. Mõlemad on kuulunud Korea Vabariigi selle ala absoluutsesse tippu, kuid vigastuse tõttu jäi neil karjäär pooleli. „Oleme nüüd treenerid ja lisaks osaleme demonstratsioonvõistlustel,“ lausus Song Ko. „Eesti taekwondo-tase pole just eriti kõrge, kuid hea meel on näha, et te pingutate ja püüate kõvasti, et saada paremaks. Koreaga on teie taset muidugi raske kõrvutada – meil on taekwondo nii populaarne, et sellega on vähemalt mingil määral tegelenud kaheksa inimest kümnest.“

Korea populaarseimad spordialad olevat siiski jalgpall ja pesapall. „Taekwondo-võistlustest teleülekandeid näiteks väga tihti ei tehta, ainult suurvõistlustelt,“ mainis Song Ko.

Kuidas keelebarjäärist üle saada? „Spordi keel on rahvusvaheline. Näitame ette ja grupp teeb suure õhinaga järele.“

SK Manada ootab endaga liituma uusi huvilisi. Vanus pole piiriks – taekwondo´ga saab alustada 5aastaselt, kuid hilja pole ka täiskasvanuil. Treeningud toimuvad Rakvere Gümnaasiumi Tallinna tänava õppehoones (endises Vene gümnaasiumis) kolmapäeval ja reedel kella 18-19.

Aivar Ojaperv

Keelebarjäär pole Song Ko jaoks treeningute läbiviimisel takistuseks. Foto: Aivar Ojaperv

___________________________

manadakoreatolkKuidas teha korealasega intervjuud?

Kuidas teha intervjuud korealasega, kui tema inglise keel on väga nõrk ja küsija oma veel hullem? Selles pole midagi rasket, tuleb lihtsalt appi kutsuda Rakvere neiu Mariel Sandra Korbe (pildil).

„Mariel tuli sellel nädalal trenni, ütles, et taekwondo`ga ta tegelenud pole, kuid oskab korea keelt,“ rääkis SK Manada esindaja Magnus Lehesoo üllatavast kogemusest. „Kui ta korealastele nende keeles „tere“ ütles, olid noormehed päris ehmunud.“

Mariel Sandra Korbe koreakeelne sõnavara ei piirdu ainult „terega“, ta suudab selles meie jaoks eksootilises keeles tõepoolest suhelda. „Olen Korea vastu kogu aeg huvi tundnud,“ rääkis ta. „Keelt hakkasin arvuti kaudu iseseisvalt õppima umbes kolm ja pool aastat tagasi. Kui ise väga tahad, siis polegi see nii kaelamurdvalt raske. Elementaarsetest asjadest suudan korea keeles rääkida küll.“