Tarva jalgpallurid peavad esimest võitu veel ootama

AL7D6499

Eesti jalgpallimeistrivõistlustel pole Rakvere JK Tarvas veel punktiarvet suutnud avada: selle nädala teisipäeval kaotati 13. voorus koduväljakul Tallinna Levadiale 0:4, möödunud nädalavahetusel Paides Linnameeskonnale 2:4 ja veel voor varem üsna dramaatilise lõpplahendusega mängus Tallinna FC Infonetile 0:1. Tarvastel on pärast 13. vooru tabelis vaid üks punkt ja punase laterna positsioon.

Aivar Ojaperv

Nädala sees toimunud kodumäng oli kui osa rutiinist: publik selliste kohtumiste vastu erilist huvi ei tunne; liiati oli raske loota, et rakverlased Levadia vastu midagi positiivset korraldavad. Kaotus tuligi kindel, Tallinna meeskond lõi mõlemal poolajal kaks väravat.

Esmakordselt eduseisus

Palju emotsionaalsem oli aga 13. mail Paides toimunud kohtumine. Esmakordselt said tarvad nautida ka eduseisu.

1. minutil avas kaitsja Aleksei Larin ilusa pika sööduga JK Tarva rünnaku. Siim Rannamäe võttis palli vastaste karistusalas maha ja suunas selle rinnaga Juhan Jograf Siimule, kes kera vasaku jalaga võrku lajatas.
  2. minutil Paide viigistas, autoriks Eesti koondise kogemusega Vjatšeslav Zahovaiko.

Sellega esimese poolaja sündmused ei piirdunud: Taavi Münter sai palli teist korda Järvamaa meeskonna väravasse, kuid paraku oli ta eelnevalt suluseisus. Puurivaht Sander Susi aga päästis omakorda Rakvere meeskonna kahel korral halvimast.

Teise poolaja 60. minutil toimusid sündmused, mis ilmselt otsustasid mängu saatuse. Kaitsja Larin jäi vastase takistamisel hiljaks, libistas end ohtlikult konkurendi jalgadesse, ja teenis selle teo eest kohtunikult punase kaardi.

Õige pea tegi Paide poolkaitsja Mark Oliver Roosnupp seisuks 2:1. Loetud sekundid hiljem tuli aga JK Tarvas mängu veel kord tagasi: Alari Aunapuu pikk sööt jõudis Paide kaitseliini taha ja äärelt rünnakule sööstnud Siim Rannamäel õnnestus mööda mängida Paide väravavahist ning lükata pall kaitseta võrku. 2:2.

Vähemusse jäänud Tarvas ei suutnud viigiseisu siiski hoida. Zahovaiko 66. minuti pommlöök standardolukorrast vihises läbi Tarva müüri Susile püüdmatult alla nurka. 79. minutil teenisid vastased veel penalti ja Zahovaiko vormistas kübaratriki.

Viigipunkt kadus viimasel minutil

Mängu FC Infonetiga nägid läbi teleekraani kindlasti kõik jalgpallihuvilised. Tarvas hakkas meistriliiga ühele favoriidile kõvasti vastu, väljakuperemeestele tuli appi ka Rakvere staadioni veel mättaline muru. Näis juba, et sünnibki üllatustulemus 0:0, kuid 89. minutil vilistas kohtunik vastaste kasuks üsna kaheldava väärtusega penalti, mille Infonet ka realiseeris.

Mäng FC Infonetiga (valges) oli kuni lõpuni tasavägine, kuid viimase minuti penalti andis võidu ikkagi pealinna klubile. Foto: Ain Liiva