Kadrina kardipoisile tuli EMV kokkuvõttes 11. koht

jaanimets

 15. septembril toimus Aravete kardirajal kardispordi Eesti meistrivõistluste selle hooaja viimane etapp, kus Kadrina noormees Eric Marcus Jaanimets saavutas 9. koha.

Võistluspäeva soojendussõidus oli Eric Marcus 9. Kvalifikatsioonis parandas ta küll oma aega, kuid jäi koha poolest 12ndaks, kaotades võitjale 0,4 sekundit – konkurents oli tihe, 18 võistlejat jäid 0,7 sekundi sisse.

Esimeses eelfinaalis oli sõit pinev ning kontaktide tulemusel konkurentidega muutusid kohad rajal nii mõnigi kord. Finišis oli Eric Marcus 10.

Teises eelfinaalis sai tehtud mõned muudatused kardi seadistuses, mis aga ei andnud soovitud tulemust. Sõidu tulemuseks jäi 11. koht. Eelfinaalide kokkuvõttes sai noormees finaali 9. stardiruudu.

„Start finaalis õnnestus, kuid Eric Marcus jäi esimeses kurvis kahjuks karpi teiste taha ning kaotas kohti. 16 ringi pikkune finaal andis aga aega küll oma kaotatud kohti tagasi võidelda. Tubli sõit ja konkurentidest möödumised tõid Eric Marcuse finišit ületades tublile üheksandale kohale,“ kiitis poisi isa ja treener Urmas Jaanimets.

 2018. aastal osales Mini võistlusklassis ühtekokku 27 võistlejat ning üldkokkuvõttes saavutas oma esimesel aastal Eric Marcus 11. koha. „See annab mõista, et meie suund ja püüdlused kannavad vilja,“ rõõmustas Urmas Jaanimets. „Täname südamest meeskonda, koostööpartnereid ning toetajaid.“

Kuulutaja

Eric Marcus Jaanimets kimab kardil number 5.

Foto: Olga Vovtsok