Kuidas elektriautod töötavad?

Kui mõelda sõnale elektriauto – võib paljudele silme ette kerkida pilt sinisest, veidi kummalise kujuga kompaktsest autost. Nii see ehk 10 aastat tagasi oligi, kuid tänaseks päevaks on turul nii väiksemaid elektriautosid kui ka linnamaastureid. Olgu sinu lemmikuks kompaktne luukpära, klassikaline sedaan või mahukas linnamaastur. Ning mis peamine – visuaalselt vaadates ei saa linnapildis ehk arugi, et tegemist on elektriautoga.

Mida elektriauto endast täpsemalt kujutab? Elektriauto on auto, mis liigub elektrimootori jõul. Omakorda jagunevad elektriautod energiaallika järgi hübriidautodeks, akupatareiga autodeks, kütuseelementidega ja päikesepatareiga autodeks.

Ökonoomsed elektriautod on suurepärane valik kõigile, kes hindavad säästlikkust, keskkonnahoidu ja soovivad ajaga kaasas käia. Lisaks erinevatele soodustustele, mis elektriautode omanikele kaasneb, hoiate elektriautot omades kokku nii hooldus- kui ka kütusekuludelt.
Siinkohal on ilmselt kõige huvipakkuvam küsimus see, kui pikk on elektriauto akude eluiga? Tänasel päeval on eeldatav elektriaku eluiga 15-20 aastat. Kuna tehnoloogia on igapäevaselt pidevas arengus võib eeldada, et akude eluiga pikeneb veelgi.

Kuidas toimub akude laadimine? Elektriautot laetakse laadimispunkti ühendades. Sõiduk salvestab elektrit laetavatesse akudesse, mis toidavad rattaid keeravat elektrimootorit. Lisaks huvitav fakt – tänu suurele pöördemomendile kiirendavad elektriautod kiiremini kui traditsiooniliste bensiinimootoriga sõidukid – seega tundub nendega sõit sujuvam.

Huvi elektriautode vastu on viimastel aastatel olnud tõusutrendis. Mitmed autotootjad on järjepidevalt uuendamas elektrisõidukite tehnoloogiat, soovides muuta need veelgi huvipakkuvamaks ja kasutajasõbralikumaks.

Jaapani autotootja Mazda on turule toonud täiselektrilise auto Mazda MX-30, mis on moodsa disainiga ning tõeline pilgupüüdja! Tutvu lähemalt selle innovatiivse autoga siin: https://www.mazda.ee/viimased-uudised/artiklid/elektriauto-kuidas-see-tootab

Kahtlemata on elektriautode tootjad võtnud suuna muuta tulevikku. Niisamuti saab seda teha igaüks meist, kes valib enda sõiduvahendiks keskkonda säästva auto. Seega tasub uue auto soetamisel kindlasti kaaluda elektrimootoriga autot. Iga teedel liikuv elektriauto aitab tulevaste põlvkondade jaoks kahjulikku õhusaastet vähendada.