Mahukas ja väike sügavkülmik parimate saaduste hoiustamiseks

Sügavkülmik on asendamatu köögitehnika arvestades eestlaste suurt kirge oma kasvatatud toidu pikemaks säilitamiseks. Kõik need maitsvad koduaia marjad, maitsetaimed kui ka muud toiduained on võimalik panna sügavkülma ja kasutada neid sügisel ja talvel, kuniks need saavad otsa. Kuidas aga leida selle jaoks piisavalt mahukas, aga väike sügavkülmik, mis ei võta liiga palju ruumi? Inspiratsiooniks soovitame tutvuda Kaup24 ja Hansaposti tootevalikuga ning lugeda ka meie edasisi soovitusi. 

Väike sügavkülmik, mis mahutab kogu olulise toidu

Enamikud külmikud sisaldavad juba sügavkülmiku osa, kuid paljud teavad seda, et see täitub kiiresti ja kõikide vajalike toiduainete hoiustamiseks jääb see väikeseks. Seetõttu on hea soetada endale koju üks lisa väike sügavkülmik, kuhu saab paigutada maasikad, vaarikad, mustikad kui ka sinu lemmikud maitsetaimed. Nii saad ka sügisel ja talvel oma koduaias kasvatatud saadusi nautida ja tervislikke toite valmistada. Osta kas integreeritav sügavkülmik või klassikaline väike sügavkülmik, mis asetada kööki või sahvrisse. Väike sügavkülmik on hea alternatiiv, kui sügavkülma kirst jääb liiga suureks. Nutika paigutamisega mahutab ära kõige vajalikumad toiduained kui ka maitsva jäätise, mis ei tohiks kunagi külmikust puududa. Kui sul ei ole kodus ruumipuudust ja uus väike sügavkülmik on hoopiski vajalik, et vana välja vahetada, siis mõtle sellele, kas vana kodumasina suurus oli piisav, et see võtta aluseks uue soetamisel, ja leia endale soovidele ja vajadustele sobiv uus toode.

Kuidas valida sobiv väike sügavkülmik?

Severin, Snaige, Bosch ja teised tuntud kaubamärgid pakuvad erinevaid sügavkülmikuid. Milline on aga neist see kõige sobivam ja mis tuleks võtta ostu aluseks? Olenemata sellest, kas see on suur või väike sügavkülmik, mida soovid soetada, kõik kodumasinad tuleks osta vastavalt mahukusele ja energiamärgisele. Viimane on oluline energiasäästlikkuse poolest. Selleks vaata, milline on energiamärgis. Kas selleks on A, B või midagi muud? A energiaklass on see, mille poole vaadata. A energiaklassiga väike sügavkülmik on üks energiasäästlikumaid valikuid, tagades madalaimad energiakulud, aga selle juures efektiivse töö. Juba järgmiseks saad valida erinevaid tooteid vastavalt sisu, funktsionaalsuse kui ka disaini poolest. Meie peatume räägime natukene aga selle sisust. Selleks, et väike sügavkülmik oleks võimalikult praktiliselt kasutatav on hea, kui selle sees olevaid riiuleid saab hästi ümber paigutada, tekitades just sellise ruumi nagu sina oma asjade paigutamiseks vajad. Nii saad sinna paigutada suuremad ja väiksemad pakid ja kotid täis mitmesuguseid toitusid. 
Kui sul on väike sügavkülmik olemas ning oled hakanud seda jõudsalt kasutama, siis pea meeles, et sa enne toidu sügavkülmutamist lisad paki peale ka kuupäeva, millal on see sinna lisatud. Tihti arvavad mõned inimesed, et sügavkülma lisatud toit säilib igavesti, aga tegelikult on ka sellel soovituslik ajaperiood, mille jooksul tuleks see ära tarbida. Kui sinu väike sügavkülmik on pungil marjadest ja juurviljadest, siis need säilivad umbes 10 kuni 12 kuud. See vastu hakkliha või kala vaid üks kuni kolm kuud. Pea meeles säilivusaegu ja hoiusta enda toitu teadlikult. Leia värsketeks maitseelamusteks väike sügavkülmik koju või suvilasse Hansapostist või Kaup24-st.