Meeste lühikesed püksid – toome need tänavapilti tagasi!

Suvisel ajal tahaks end ju ikka mugavalt tunda ja olgem ausad, üks kindlamaid viise selle saavutamiseks on rõivad, milles tunned end hästi. Üks riideese, mis võiks nina kapist välja pista, on meeste lühikesed püksid. Kuigi vahepeal tänavamoest kadunud või taandatud vaid poisikeste pärusmaaks, siis meeste lühikesed vabaaja püksid väärivad tagasitulemist! Ja see on hulga lihtsam, kui teada, mida poest otsida.

Lühikeste pükste stiilisaladus

Meeste lühikesed püksid on midagi, mida nähakse pigem kui viimast võimalust. Sellise arvamuse kujunemist on aidanud mõjutada tõsiasi, et tihtipeale väljutakse poest pükstega, mis on igati vales suuruses. Meeste lühikesed püksid ei tähenda automaatselt lohakat välimust. See võib aga juhtuda, kui valida kas harjumusest või teadmatusest püksid, mis lihtsalt ei sobi!

Muidugi ei pea meeste lühikesed püksid tihedalt vastu jalgu kleepuma, ent liiga suure numbri valimisega pole ka mõtet hoogu sattuda. Püksid, mis on lihtsalt paari suuruse võrra suuremad, ei ole „vabalt langeva lõikega“, vaid ongi – suured! Vahe on ilmselge, isegi kui sinu jaoks tundub see mugava lahendusena. Sobivaimaid meeste lühikesed püksid leiab, kui jälgida püksisääre pikkust ning laiust ning tutvuda laia valikuga Kaup24 e-poes.

Asjatundjad on leidnud, et lühikeste pükste püksisäär võiks ulatuda kuni põlveni. Julgelt võib valida ka mõne sentimeetri võrra lühemaid variante, ent kindlasti mitte pikemaid. Lühikesed püksid, mis ulatuvad põlvedest madalamale, muudavad sind visuaalselt oluliselt lühemaks. Seetõttu leiab ka poodides lühema sääreosaga pükse, nagu näha Hansapost kaubavalikust.

Püksisääre laius on teine murekoht ja seal kiputakse valima liiga lai lõige. See tähendab jällegi visuaalselt õnnetut pilti, kui keha kuju meenutab pigem A-tähte või jääb suisa mulje, et sul on seljas seelik, mitte meeste lühikesed püksid. Straight ning classic fit märkega püksid võivad üllatada sellega, et need pole sugugi sirged, vaid altpoolt pigem laienevad. Kuigi tõsi, palju sõltub ka brändist. Sobiv lahendus saavutatakse reeglina siis, kui valida slim fit stiilis püksid või lasta püksisääred kitsamaks õmmelda.

Meeste lühikesed püksid – vali õige materjal ja muster

Kõige rohkem kohtab teksariidest pükse. Seejuures ongi ainsaks ühendavaks tunnuseks materjal, sest kõik muu – mustrist värvini ning venivusest lõikeni – võib olla üksteisest täiesti kardinaalselt erinev.

Seejärel lühikesed püksid, mis on valmistatud mõnest tehismaterjalist ja on selgelt sportliku välimusega. Ideaalsed pallimängude mängimiseks, matkamiseks, jooksmiseks, rattaga sõiduks või ükskõik milliseks aktiivsemaks tegevuseks. Küll ei sobi need aga ei linna peale ega restorani.

Ja muidugi klassikalised cargo püksid! Kangas on meeldivalt kerge ning õhuline, stiililt suisa kohustuslikud taskud mahutavad pea kõik vajaliku, rahakotist autovõtmeteni. Küll aga võib juhtuda, et cargo on natuke liiga vaba stiil ehk päris igale poole ei saa ka nendega minna.

Mida siis vältida, mida valida?

Soovides ajatut ning stiilset lahendust, on lihtsam teada, mida vältida. Suured väljaulatuvad taskud, julged ja silmatorkavad mustrid ning värvid, suuremõõtmelised logod ning igasuguse stiilne kulutamine ehk augud, rebitud osad ja plekid. Kõik eelmainitu võib rahumeeli poodi jääda.

Ühevärviline kangas, millel on äärmisel juhul väikesemõõduline muster, on igati parem variant. Värvide maailmast sobivad eriti hästi tumesinine, beež, hall ja must. Tundub väga palju infot? Tegelikult piisab, kui jätad meelde paar väljatoodud põhinippi, et valida poes kõige sobivamad meeste lühikesed püksid ja nautida suve mugavate ning hästiistuvate riietega.